Lugu Nuustikust, trollist, vilepillist ja postiljonist

Kas lugemisharjumus on vajalik või saab edukalt hakkama selletagi? Ja mis on raamatute lugemisel pistmist postiljoni tuleku ja Norra trolliga?

Neile küsimustele saab vastuse, vaadates Saaremaa teatri uut lavastust “Postiljon tuleb kell 12”, mis esietendub Aste klubis juba järgmisel reedel, 26. veebruaril. Aga mitte kell 12, vaid kell 19.

“Laste ja noorte üsna vähesest lugemisharjumusest on palju räägitud,” tõdes näidendi autor ja lavastaja Väino Uibo, lisades, et raamatu lugemise tähtsust rõhutatakse selleski, eeskätt 10–12-aastastele lastele mõeldud loos. “Lapsed võiksid nutiseadmete sõrmitsemise asemel rohkem raamatuid lehitseda,” leiab Uibo.

Loo keskmes on kolm noort: poisid Nuustik ja Vilepill ning tütarlaps nimega Parbe. “Mõtteline side Barbie’ga on siin tõepoolest olemas,” kommenteeris Uibo tüdrukule antud nime.

Nuustikut peaksid paljud noored ilmselt tõeliseks nohikuks: tööd ei põlga – ka nõudepesemist mitte, nagu hüüdnimigi näitab –, saadud tasu kulutab aga raamatute ostmiseks. Kaaslasedki ei mõista poisi lugemishimu ja naeruvääristavad seda.

Nuustiku rollis astub publiku ette Karl Kadak, Vilepilli kehastab Iiv Aavik. Parbet mängib aga Sille Riin Rand.

Kõik kolm on Saaremaa ühisgümnaasiumi 10.b klassi õpilased. Postiljonina astub lavale Kersti Sepp, vanaema osas Krista Kütt ja trolli rollis Tiia Marist.

Oluline roll on lavastuses muusikal, mille autor on Rein Rand. Pea kõigi laulude tekstid kirjutas Väino Uibo. Tantsud seadis Inge Jalakas.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 318 korda, sh täna 1)