Leisi vallas tõusevad vallatöötajate palgad kümnendiku võrra (1)

Menetluses olev Leisi valla eelarve eelnõu näeb valla allasutuste töötajatele ette 10% suurust personalikulu tõusu.

Leisi valla finantsjuht Varje Tuuling ütles, et valla 120 töötaja palgatõusuks on eelarves enne viimast lugemist ette nähtud kokku 82 000 eurot, mille katteallikaks lõviosas on prognoositavalt suurenev tulumaksu laekumine.

Leisi valla eelarve-majanduskomisjoni esimees Margus Pajuste ütles, et kuna volikogu lubas Pärsama hooldekogu töötajatele vastu tulles tõsta hooldekodus palka 30 protsenti, siis saavad ülejäänud allasutused rehkendada 7-protsendilise tööjõukulude kasvuga.

Kui palju üks või teine töötaja palka juurde saab, otsustab iga allasutuse juht. Vallavanema suhtes, kelle palga otsustab volikogu personaalselt, on volikogus tehtud ettepanek tõsta tema palka 100 eurot ehk 7 protsenti.

Margus Pajuste sõnul on töötajatepoolne surve palgatõusuks kogu aeg ning eriti puudutab see sotsiaal- ja hooldekodu töötajaid. “Kuna valla eelmise aasta finantstulemused olid suurepärased, siis saame palgatõusu endale lubada,” lausus volikogu liige. “Muidu tekib tunne, et inimestest hoolitakse vähe ja räägitakse ainult investeeringutest,” lisas ta.

Eelmisel aastal eraldas vald allasutuste töötasude korrigeerimiseks 10 000 eurot. Sel aastal on Leisi valla eelarve maht 2,4 miljonit eurot, millest tulumaks moodustab prognoositavalt 1,080 miljonit eurot. Mullu teenis vald tulumaksu laekumiselt 1,039 miljonit eurot, ehkki prognoositud oli alla miljoni.

Vallavolikogu esmaspäevasel istungil tegi volikogu liige Inga Põlluäär ka ettepaneku tõsta volikoguliikme tasu 60% ehk 25 eurolt 40 eurole kuus. Ettepanek ei ole päris tavapärane, kuna väljakujunenud tava kohaselt muudetakse volikoguliikme tasusid enne valimisi ja seda tehakse kord valimisperioodi jooksul.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 962 korda, sh täna 1)