JUHTKIRI: Vaesuse edetabel (1)

Sageli võib meedias kuulda ja lugeda sellest, kuidas inimeste elujärg paraneb –töötasu alammäär tõuseb, keskmine palk suureneb.

Kindlasti on ka meie maakonnas neid, kes oma elujärje üle kurta ei saa. Samas elab ligi veerand maakonna elanikest suhtelises vaesuses, kui võtta aluseks statistikaameti avaldatud andmed. Eesti keskmisest näitajast on meie maakonna suhtelise vaesuse protsent üksjagu kõrgem.  Optimistid leiaksid kindlasti, et meie positsioon selles “vaesuse edetabelis” pole ju kõige hullem. Et esikoha omanikul Põlvamaal on lood veelgi täbaramad – seal elab suhtelises vaesuses koguni üle 35 protsendi elanikest.

Pessimist, pigem küll realist aga märgiks, et hõisata pole meil siin Saare maakonnas midagi. Suure osa elanike palk jääb pigem miinimumi kanti ning kes mingil põhjusel töökoha kaotanud, sel pole uut leida just lihtne. Mitte et töö saartel otsa lõppenud oleks. Rakendust leiaks ikka, iseasi, kas sellise palga eest, mis võimaldaks peret toita-katta, muretsemata, kuidas järgmise palgapäevani välja vedada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 389 korda, sh täna 1)