Jäävaba mängis end Viljandi rahva lemmikuks

VILJANDIS ESINEMAS: Viiuliga on laval Tarmo Suvisild, laulavad Meelis Juhandi, Annika Lii ja Kai Koovisk. Paremal rohelises pintsakus Petor Pesukov. Tagapool paistavad Ainar Viires ja Heiko Liiv. Trummide taga istuv Oliver Kilter sellele pildile ei mahtunud.  ERAKOGU

VILJANDIS ESINEMAS: Viiuliga on laval Tarmo Suvisild, laulavad Meelis Juhandi, Annika Lii ja Kai Koovisk. Paremal rohelises pintsakus Petor Pesukov. Tagapool paistavad Ainar Viires ja Heiko Liiv. Trummide taga istuv Oliver Kilter sellele pildile ei mahtunud.
ERAKOGU

Salme ansambel Jäävaba võitis Viljandi traditsioonilisel bändide päeval publiku lemmikbändi preemia.

Bändide päeval ehk teise nimega tantsumaratonil esines Jäävaba koosseisus: Meelis Juhandi, Annika Lii, Kai Koovisk (vokaalid), Petor Pesukov (rütmikitarr), Heiko Liiv (soolokitarr), Ainar Viires (basskitarr), Tarmo Suvisild (viiul) ja Oliver Kilter (trummid). Lisaks rahva lemmiku preemiale sai Jäävaba veel teisegi tunnustuse osaliseks. Nimelt tunnistati Meelis Juhandi konkursi pullimaks pillimeheks, hoolimata sellest, et pilli ta laval üldse ei mängigi. Korraldajad iseloomustasid Jäävaba kui ansamblit, kes suhtles publikuga meeleolukalt, luues kõigile mõnusa tunde.

“Eelmisel aastal läksime ise, aga sel aastal meid kutsuti,” selgitas Meelis Juhandi. Ta lisas, et möödunud korral mindi pigem vaatama ja kuulama ning kogemusi saama, kuid sedakorda loodeti ka mõni tunnustus koju tuua. “Lõpuks tuli see ikkagi üllatusena,” muheles Juhandi.

Laupäeva õhtul toimunud üritusel võtsid mõõtu tantsubändid mitmelt poolt Eestist. Sellest ka ürituse teine nimi – tantsumaraton, kuna pidu kestab päris öötundideni välja.

Žürii valis seitsme bändi seast parimaks Viljandi oma bändi Hot Shot Live. “Nad tegid puhast kantrit. Kaabud olid peas ning päris iga päev sellist muusikat ikka ei kuule,” kiitis võitjaid Jäävaba trummar ja eestvedaja Oliver Kilter. Žüriisse kuulusid Väino Land, Malle Allese, Are Jürima ja Heikko Teino.

Konkursi enda kohta arvasid Jäävaba liikmed, et tase oli bändidel üsna erinev. “Aga süldimaraton see polnud,” kinnitas Kilter. Esinemisaega anti kõigile pool tundi. Jäävaba jõudis selle ajaga ette kanda üheksa lugu. Tingimus oli, et kõigil tuli ette valmistada ka üks lugu ETV kunagise ülipopulaarse muusikasaate “Horoskoop” kullafondist. Jäävaba otsustas seda klauslit aga veidi vabamalt tõlgendada ja nii kanti ette Kalmer Tennosaare “Vana klaver”. “See pole küll päris “Horoskoobi” saatest, aga samuti 1960. aastatest,” lausus Juhandi.

Vahetult pärast esinemise lõppu tuli bändiliikmetel astuda telekaamerate ette. Üritust salvestas nimelt Tallinna TV saate “Pillimeeste klubi” jaoks. “Kohe, kui mängu lõpetanud olime, võeti intervjuu, ju nad tahtsid higiseid pillimehi eetrisse,” naeris Kilter. Juhandi märkis aga, et temalt uuriti muu hulgas ka seda, kuhu bänd kavatseb edasi liikuda. “Ma ütlesin, et koju.”

Bändi tehakse ikka rohkem oma rõõmuks, selgitasid nii Kilter kui ka Juhandi. Sellegipoolest kavatsevad nad võimaluse korral Viljandisse sõita ka järgmisel aastal. “Eks me sealt energiat kogume,” tõdes Kilter ja lisas, et mõnikord on hea, kui keegi ka tagasisidet annab.

Mõlemad mehed kinnitasid, et repertuaari valides üritatakse jääda üsna mitmekülgseks, kuid eelkõige meeldib neile esitada tantsulisemaid lugusid. “Natuke oma võtmes ja natuke võib-olla keerulisemaid lugusid,” lisas Juhandi. Nende oma lemmikbändid on näiteks Justament, Dagö ja Jäääär. Proovi teeb Jäävaba korra nädalas.

Jäävabale iseloomulikud esinemiskostüümid ehk värvilised pintsakud on bändiliikmetel kavas taas selga tõmmata Salme rahvamaja sünnipäevapeol 19. veebruaril. “Seal on palju esinejaid, aga paar lugu saame ikka teha,” märkis Kilter.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 492 korda, sh täna 1)