Päästeteenistuse medal Margus Madalale

Tallinnas Lillepaviljonis toimuval pidulikul tseremoonial tunnustatakse täna inimesi, kes on märkimisväärselt panustanud päästeala arengusse või näidanud üles erakordset vaprust inimelude päästmisel.

Päästeteenistuse medali pälvib ka Kuressaare päästekomando meeskonnavanem Margus Madal, kes on koman­dos töötanud 18 aastat, neist viimased kaheksa meeskonnavanemana. Margus Madal tunnistas, et kuigi elutempo on kiire ja aega medalite peale mõelda ei ole, tahavad ka päästjad mõnikord kiitmist saada.

“Eks see töö ju oma eluga riskimine ole ja kena ei ole seal midagi, inimeste muresid näeb ikka hästi palju,” tõdes Madal ja lisas, et aastate jooksul on kõige rohkem meelde ja südamesse jäänud lastega seotud juhtumid.

Et juhtub ka humoorikaid seiku, on tõestuseks Margus Madala meenutatud aastate tagune vahejuhtum, kus tal avariipaigale tõtates ja päästeautost välja hüpates vormipüksid rebadele kukkusid, sest suure ähmiga olid traksid ununud peale tõmmata. “Sündmuskohal õnneks midagi hullu ei olnud ja pealtnägijaid ka ei olnud, nii et sai püksid jälle üles tõmmatud ja tööle keskendutud,” muigas mees.

Kolleegide kinnitusel on Margus päästekomando jaoks asendamatu meeskonnavanem ning usaldusväärne ja väga hea meeskonnakaaslane, kes on loonud väga hästi ja ühtselt toimiva meeskonna, kellega koos on mitmeid tulekahjusid kustutatud ja elusid päästetud.

“Margus on südamega päästja, keda ei jäta külmaks ükski tulekahju, kodukülastus ega ennetusüritus,” edastas Lääne päästekeskuse pressiesindaja Katariina Vaabel kolleegidelt kogutud kiidusõnu.

Margus Madal on maakonnas väga hinnatud ka koolitajana – tema eestvedamisel ja juhendamisel on juba aastaid läbi viidud erinevaid koolitusi, alates liiklusavariide-alastest ja lõpetades esmaabikoolitustega nii riiklikele päästjatele kui ka vabatahtlikele.

Margus Madal ise lisas, et vähemalt pool tema medalist kuulub headele töökaaslastele ja vahtkonnameestele.

Päästeteenistuse aumärgid annavad üle siseminister Hanno Pevkur ja päästeameti peadirektor Kuno Tammearu. Päästeameti aumärkidega tunnustatakse 86 inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 414 korda, sh täna 1)