Orissaare kaalub koostööd haiglaga (5)

Orissaare kaalub esma­tasandi tervisekeskuse ehitamiseks ühe võimalusena koostööd Kuressaare haiglaga.

Kuigi Orissaare vallavanema Vello Runthali hinnangul näitas reedene arutelu, et kohalik rahvas peab Ida-Saaremaa tervisekeskust vajalikuks, pole veel sugugi kindel, et Euroopa Liidult toetuse saamiseks eeltaotlus esitatakse.

“Kui Orissaare ja Muhu perearst oma allkirja ei anna, pole mõtet kulutada raha tasuvusanalüüside ja arengukavade peale,” selgitas ta.

Vallavanema sõnul läheks ainuüksi arengukava koostamine – kui teha seda riigihanke teel – maksma 3000 eurot. “Muidugi võiksid need dokumendid koostada ka vallamaja töötajad, ent ega nad siis saa oma põhitööd tegemata jätta,” rääkis Runthal. “Täna ei ole meil ühest vastust, kuidas edasi minna. Võib-olla peame alustama läbirääkimisi haiglaga, et luua Orissaarde tervisekeskuse filiaal – nii nagu see Leisis kavas on.”

Möödunud reede õhtul peeti Orissaare kultuurikeskuses arutelu teemal, kas Ida-Saaremaa vajab tervisekeskust, osales ligi 70 inimest. “Kui võtta aluseks aplausi tugevust tervisekeskuse pooldajate ja vastaste sõnavõttudele, oli suurem osa siiski uue tervisekeskuse ehitamise poolt,” kommenteeris Runthal kokkutulnute meelsust.

Vallavanema kinnitusel mõistab ta ka perearste: “Meie tublide perearstide argumendid on samuti kaalukad – näiteks see, et uutest seintest pole kasu, kui spetsialistid siia ei tule.”

Runthali enda arvates tasuks Euroopa Liidu pakutav toetus siiski vastu võtta. “Kas või selleks, et praeguste perearstide töötingimusi parendada. “Üks füsioterapeut oleks juba praegu valmis tööle hakkama, aga talle pole ruume pakkuda,” nentis Runthal. Vald tema sõnul tervisekeskuse ehitamise omaosaluse katmisega jänni ei jääks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 956 korda, sh täna 1)