Tugiõpilased lõid Leisis aastakonverentsil tantsu (FOTOD)

AITÄH TULEMAST: Kaarel Väeri tänavad innustava sõnavõtu eest Kristel Päll, Kelly Erin-Uussaar ja TOREvant. MAANUS MASING

AITÄH TULEMAST: Kaarel Väeri tänavad innustava sõnavõtu eest Kristel Päll, Kelly Erin-Uussaar ja TOREvant.
MAANUS MASING

Aga mitte ainult. Noorteühingu TORE ehk Tugiõpilaste Oma Ring Eestis aastakonverentsi alustuseks löödi Leisi keskkoolis eile küll tantsu, ent kuulati ka külalisi ja osaleti töötubades.

Kuna TORE konverents toimub tänavu esmakordselt kahepäevasena Leisi keskkoolis, olid sinna kogunenud torekad 25 koolist üle Eesti. Tulijaid oli nii Tsirguliinast kui Türilt. Põhjust tantsulöömiseks oli küll ja veel – ühing sai 20-aastaseks. Sel puhul tervitasid Leisi torekad tulijaid kahekümnes keeles teretusega.

Tugiõpilaste liikumisest on paarikümne aastaga kujunenud võrgustik, kuhu kuulub üle 40 kooli ja enam kui 600 liiget. Kohal olid loomulikult ka Saaremaa torekad.

Leisi keskkooli TORE-ringi juhendaja Kelly Erin-Uussaar ning TORE juhatuse liige ja tegevjuhi asetäitja Kristel Päll tervitasid kõiki saabunuid, kusjuures Päll hoiatas naljatamisi, et õhtu võib olenemata plaanidest saada kiire lõpu. Saaremaal on lihtsalt sedavõrd hea ja puhas õhk, et teda niitnud see eelmisel õhtul uneuttu juba kella üheksa ajal.

Leisi keskkooli direktor Riina Piterskihh kinnitas, et neil on kahtlemata rõõm võõrustada torekate juubelit just oma koolis.

“Ma usun, et sõnumid, mis siit konverentsilt välja lendavad, leiavad tugevat kandepinda üle terve Eesti kõikides koolides ning muudavad koolielu paremaks ja õpilased enesekindlamaks,” sõnas ta oma pöördumises.

Peale torekate olid konverentsil ka külalised: lastekaitse liidu lastelaagrite juhataja Alar Tamm, Saare Ereki tegevjuht Kaarel Väer, keda tutvustati kui Saaremaa vingeimat ehitusmeest, ning Kadi raadio tegevdirektor ja Saarte Hääle vastutav väljaandja Gunnar Siiner.

Saaremaa omad mehed Väer ja Siiner rääkisid noortele muhedalt elulisi näiteid tuues, kuidas end motiveerida, püsida ikka rõõmus ning leida see miski, mida hing kõige enam teha ihkab. Kõige selle kõrval tuleb loomulikult õppida, õppida ja õppida.

Kelly Erin-Uussaare andmeil on konverents noorte seas väga oodatud ning Leisi tugiõpilastele on sellise ürituse korraldamine paras väljakutse.

Täna astuvad torekate ette saare naised – Kristi Hints ja Triin Arva. Samuti toimub ühingu üldkoosolek.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 281 korda, sh täna 1)