Tänak ja Mõlder avapäeval neljandad

NELJAS KOHT: Ott Tänak ja Raigo Mõlder võisid autoralli  MM-i avapäevaga Rootsis rahule jääda.

NELJAS KOHT: Ott Tänak ja Raigo Mõlder võisid autoralli MM-i avapäevaga Rootsis rahule jääda.

Eile hommikul alanud autoralli MM-etapil Rootsis lõpetasid tõusvas tempos sõitnud Ott Tänak ja Raigo Mõlder avapäeva kokkuvõttes neljandal kohal.

Seekord tuleb talverallil võistelda väga keerulistes tingimustes, sest Rootsi teed on sulailmade tõttu lumevabad. Nii sõidetakse peamiselt külmunud kruusaga teedel ja eile jäeti esialgsest kaheksast kiiruskatsest ära kaks.

Ford Focus WRC-l kihutavad Ott Tänak ja Raigo Mõlder alustasid hommikul rallit seitsmenda ajaga, kui kiiruskatse võitjale Sebastien Ogier’le (Volkswagen) kaotati 12,1 sekundit.

Järgmisel katsel sai Ott Tänak juba neljanda koha ja tõusis kokkuvõttes kuuendaks. Lõunasele puhkepausile läksid saarlased katse viienda kohaga. Seejärel näitas Ott Tänak katse teist aega, jäädes alla vaid Hayden Paddonile (Hyundai). Kokkuvõttes tähendas see juba neljandat positsiooni.

Viimasel katsel oli Ott Tänak neljas. “Olen päris tublisti pingutanud ja usun, et võime esimese päevaga rahule jääda,” võttis saarlasest rallipiloot päeva kokku.

Kokkuvõttes neljandal kohal olevad Tänak ja Mõlder kaotavad Sebastien Ogier’le (Volkswagen) 34,8 sekundiga, kuid teisel kohal olevale Paddonile vaid 7,9 ja kolmandale  mehele Mads Östbergile 1,1 sekundiga. Laupäeval on kavas veel viis kiiruskatset.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 136 korda, sh täna 1)