Nasva klubi juhatajaks valiti Joosep Aru (3)

Joosep Aru: Saaremaa kultuurielus on veel piisavalt ruumi uute ürituste jaoks. MERIKE LIPU

JOOSEP ARU: Saaremaa kultuurielus on veel piisavalt ruumi uute ürituste jaoks.
MERIKE LIPU

Kolmapäeval õhtul valis komisjon pärast vestlusvoorusid kolme tugeva kandidaadi seast välja Nasva klubi uue juhataja-valla kultuurikorraldaja, Viljandi kultuuriakadeemias tudeerinud Joosep Aru.

“Valiku tegemine oli väga raske, arutelu oli tugev. Joosepi kasuks rääkisid tema hariduslik taust ning väga vahva visioon Nasva klubist ja Nasva klubist väljapoole. Tal on ka väga tugev oma kontaktide baas,” ütles SA Lääne-Saare Kultuur tegevjuht Pille Mägi ja lisas, et Joosep toob Nasvale ka pärimuskultuuri.

Joosep ise leiab, et tal on nüüdseks piisavalt kogemusi ja aega, et naasta oma koduvalda ja panustada koduvalla kultuuri: “Olen jõudnud kooliga nii kaugele, et saan tegeleda paiksema kultuurielu korraldamise ja õppimisega samaaegselt.” Joosep arvab, et Saaremaa kultuurielus on veel piisavalt ruumi uute ürituste jaoks, mida ta saaks oma kogemuste baasil korraldada.

Joosep Aru õppis Viljandi kultuuriakadeemias ja on olnud selliste ürituste korraldusmeeskonnas nagu Tõrva dokfest ja Viljandi tudengite teatripäevad. Ta on juhtinud ka Kaarma valla suuremaid üritusi nagu öölaulupidu ja kaluritepäev. Lisaks korraldustööle on Joosep pikaaegse kooliteatrikogemuse ja muusikalise taustaga mees, kellele meeldib kandlemäng ja kes on osalenud rändteatris Vaba Vanker.

Pikemalt saab Joosepist lugeda 18. veebruari Põhjatähest.

Merike Lipu

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 702 korda, sh täna 1)