Meisterkokad tegid eksamit (12)

ETTEVALMISTUSED: Üks kõrgema taseme eksamiks valmistuvatest kokkadest Triin Teesalu on n-ö soojendusroa ära teinud. Teda pildistavad Tanel Tammeveski ja Evely Karma. RAUL VINNI

ETTEVALMISTUSED: Üks kõrgema taseme eksamiks valmistuvatest kokkadest Triin Teesalu on n-ö soojendusroa ära teinud. Teda pildistavad Tanel Tammeveski ja Evely Karma.
RAUL VINNI

Kuressaare ametikoolis andsid eile oma oskustest aru toitlustuskorralduse õpilased, kes taotlevad kokaameti 5. taset. See on kõrgeim, mida kokk saada võib ning sisuliselt tähendab see peakoka ametipaberit.

Ametikoolis oli see esimene kursus sellise tasemega kokkasid. Tavalised kokad saavad kätte 4. taseme.  Üks 11-st eksamitulle astunust, restorani KuKuu vanemkokk Juss Lindmäe ütles, et sellel eksamil 5. taset taotlevad kokad ise süüa teha ei tohi. Nemad mõtlevad välja kaheksakäigulise menüü ja peavad toiduvalmistamisel juhendama toitlustuskorralduse madalama taseme õpilasi. Samuti õpilasi, kes saali ette valmistavad ning õhtusööki serveerivad ja saalis teenindavad.

Lindmäe, kes ise sai 4. taseme ametikoolist viis aastat tagasi ja on nüüd koolis õpetajaks, ütles, et koolieksam annab aluse minna riiklikule kutseeksamile. Lindmäe sõnul on sellise riikliku kutseeksami teinud kokki Eestis alla kümne. Seni polnud Eestis ka eriti võimalik 5. taseme kokaks õppida.

“Paber paberiks, ennekõike teen ma seda oma kogemuste tarbeks,” märkis Lindmäe, kes tahab pärast koolieksamit minna ka riiklikku meisterkoka taset püüdma.

Fotod: Taavi Tuisk

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 199 korda, sh täna 1)