UUS! Nasva klubi juhatajaks valiti Joosep Aru (1)

Joosep Aru

Joosep Aru

Kolmapäeval õhtul valis komisjon pärast vestlusvoorusid kolme tugeva kandidaadi seast välja Nasva klubi uue juhataja-valla kultuurikorraldaja, kelleks sai Viljandi Kultuuriakadeemias studeerinud Joosep Aru.

„Valik oli väga raske, arutelu oli tugev. Joosepi kasuks rääkisid ta hariduslik taust ning väga vahva visioon Nasva klubile ja Nasva klubist väljapoole. Tal on ka väga tugev oma kontaktide baas,“ ütles SA Lääne-Saare Kultuur tegevjuht Pille Mägi ning lisas, et Joosepi näol on tegu inimesega, kes toob Nasvale ka pärimuskultuuri.

Joosep ise leiab, et tal on nüüdseks piisavalt kogemust ja aega, et naasta tagasi oma koduvalda ja panustada koduvalla kultuuri: „Olen jõudnud kooliga nii kaugele, et saan tegeleda nii paiksema kultuurielu korraldamise kui õppimisega samaaegselt.“ Joosep arvab, et Saaremaa kultuurielus on veel piisavalt ruumi uute sündmuste jaoks, mida ta saaks oma kogemuste baasil ellu tuua.

Joosep Aru õppis Viljandi Kultuuriakadeemias ja on olnud selliste ürituste korraldusmeeskondades nagu Tõrva Dokfest ja Viljandi Tudengite Teatripäevad. Samas on juhtinud Kaarma valla suuremaid sündmuseid nagu Öölaulupidu ja Kaluritepäev. Lisaks korraldustööle on Joosep pika kooliteatri ja muusikalise taustaga mees, kellele meeldib kandlemäng ja kes on osa võtnud rändteatrist Vaba Vanker.

Pikemalt saab Joosepist lugeda 18. veebruari Põhjatähest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 538 korda, sh täna 1)