Sõbrapäev toob täismajad

SÜDAMLIK TERVITUS: Saarte Sahvris võetakse kliente vastu südametega. Pildil müüja Heler Põld.  TAMBET ALLIK

SÜDAMLIK TERVITUS: Saarte Sahvris võetakse kliente vastu südametega. Pildil müüja Heler Põld.
TAMBET ALLIK

Valentinipäeva nädalavahetuseks tulevad paljud eestlased ja lätlased aega veetma Kuressaare spaahotellidesse. Ettevalmistusi populaarseks sõbrapäevaks on teinud ka mitmed poed.

Grand Rose SPA müügijuht Mario Sau ütles Saarte Häälele, et nõudlus on kõrge, kuid nädalavahetuseks on mõned üksikud toad siiski veel saadaval. “Sõbrapäev toob meile tavapärasest rohkem külastajaid, kuna meie hotell on romantikute seas väga populaarne,” selgitas ta ja lisas, et peamiselt on oodata eestlasi ja lätlasi.

Ka Johan SPA hotelli juhataja Johan Lõuk kinnitas, et sõbrapäeva nädalavahetus on igal aastal olnud kuum periood, olenemata sellest, mis nädalapäevale sõbrapäev satub. “Lõviosa broneeringutest on tehtud kuu aega ette, aga nagu alati, on ka hiliseid ärkajaid,” märkis ta. Lõugu hinnangul tuletab sõbrapäev isegi tänapäevase kiire elutempo juures meelde, et oleks aeg koos oma kallima või sõbraga aeg maha võtta ja üheskoos midagi meeldejäävat ette võtta. “Ja mis oleks veel parem moodus selleks kui üks lõõgastav spaapuhkus,” nentis ta.

Tegus nädalavahetus tõotab tulla ka GOSPA-s. “Romantikanautlejaid on oodata rohkelt,” kinnitas hotelli juht Piret Trei. Ta lisas, et üksikuid tube on siiski veel pakkuda ja kindlasti  oodatakse GOSPA-sse ka kohalikke. Põhjust läbi astuda annab näiteks asjaolu, et sel nädalavahetusel saab esmakordselt proovida GOSPA peakoka Alar Aksalu magustoitu linnupiimašokolaad. Muusikalise elamuse eest hoolitseb laupäeva õhtul aga trio Jaak Sooäär, Raul Vaigla ja Tanel Ruben.

Ka Arensburgi sohvabaaris Muusa toimub laupäeva õhtul kontsert. Üles astub Villu Veski koos sõpradega. OÜ Arensburg tegevjuht Terje Nepper ütles, et kontsert ja sõbrapäev üheskoos toovad hotelli põhimõtteliselt täis. “Tullakse ikka terveks nädalavahetuseks,” märkis ta. Nepper lisas, et Arensburg on alati pakkunud ka sõbrapäeva paketti ja seda võimalust on  külastajad hea meelega kasutanud. Nii nagu talviti ikka, on praegu tulemas rohkem eestlasi kui välismaalasi, lisas ta.

AS-i Kuressaare Sanatoorium müügi- ja turundusjuht Villi Pihl kinnitas, et Rüütli spaahotell on peaaegu broneeritud. Ka tema sõnul on see nii olnud sõbrapäeva paiku pea igal aastal.

Sõbrapäev ei mõjuta aga ainult hotellide täitumust, vaid ka teisi ettevõtteid. Näiteks nentis Kalevi Kuressaare šokolaadipoe juhataja Pille Tisler, et tegelikult toovad kõik sellised tähtpäevad poodi rohkem inimesi. Sõbrapäeva puhul tuli Kalevi šokolaadivabrikust ka mitmeid valentinipäevast inspireeritud eritooteid.

Lii Kirves Saarte Sahvrist märkis, et sõbrapäeva nädalaks on ühe laua peale koondatud mitmeid südamekujulisi tooteid, alustades kätekreemist ja lõpetades pulgakommidega. “Oleneb, mis vanuses kellegi sõber on,” lausus ta.

Ferrumis ja Saaremaa kaubamajas asuvate lillepoodide omanik Kaade Rosin tõdes seevastu, et lilli pole sõbrapäeva puhul viimastel aastatel kuigi suurtes kogustes müüdud. Tavalise argipäevaga võrreldes on müük suurem küll, kuid mitte märkimisväärselt. “Naisi on rohkem, kui sõpru järelikult,” tõdes ta, viidates naistepäevale, mil lilledele tormi joostakse.

Tõsisemalt rääkides jätab Rosina sõnul oma jälje ka see, et sõbrapäev on tänavu pühapäeval. Kodustele ja lähematele sõpradele ikka ostetakse lilli, kuid töö- ja koolikaaslastele mitte eriti, arvas ta. Kaade Rosin meenutas, et enne majandussurutise algust polnud kuigi tavapäratud kuni sajast roosist koosnevad kimbud. Hiljem nii vägevaid bukette enam tellitud ei ole. Kõige enam ostetakse sõbrapäeval Rosina sõnul tulpe ja roose.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 089 korda, sh täna 1)