Samm ühinemise suunas (16)

Madis_Kallas_2016Saaremaa üheks omavalitsuseks ühendamise juhtkomisjonis jõuti eile Kuressaare linnapea Madis Kallase (pildil) sõnul üksmeelsele otsusele nii mõneski väga olulises küsimuses.

Madis Kallas ütles, et esmalt jõuti konsensusele osavaldade ja osavallakogude loomise osas. Kallase sõnutsi aitab nende loomine kohalikke inimesi kaasata omavalitsuse toimimisse.

Linnapea lisas, et osavalla loomine ei ole kohustuslik ning jääb ühineva valla või linna volikogu otsustada, kas neil pärast ühinemist osavald on. Samas tõdes Kallas, et kui vaadata vallavanemate meelsust, siis tema usub, et vähemalt 3/4 ühinejatest jätkaks osavallaga.

Madis Kallase sõnul võiks Kuressaarel oma halduskogu olla. Osavallakogu ülesanneteks jääks näiteks arengukava koostamine, kaasarääkimine planeeringuprotsessides, ettepanekute tegemine eelarve koostamisel ning üldiselt oma piirkonna elanike huvide viimine suurde volikogusse. Kallase sõnul jääks osavallakogule ka mõned rahaliste vahendite määramise võimalused.

Seoses osavallakogude moodustamisega jõuti juhtkomisjonis seisukohale, et ühendvalla volikogu oleks 31–39-liikmeline. Enne on räägitud 49-liikmelisest volikogust. Volikogu valimisteks pooldatakse kogu omavalitsuse piires vaid ühe valimisringkonna loomist. Linnapea märkis, et veebruaris teeb Kuressaare siis ametliku ettepaneku ühinemisläbirääkimiste alustamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 007 korda, sh täna 1)