MUHU UUDISSED: Ikka rõemsama kandi pialt

Ikka terit. Ja kena pasast küinlakuu jätku. Neh, et sie sopakuaretis inimeste mielt päris ukka ep aaks, neh et viimaks kõik köivad rinki ja paljast toodutavad, siis katsub sõuksi rõemsamaid juttusid aada.

Esteks neh, kis juhtusid kuulma, siis viimased Vikerraadiu muhukielsed uudissed riakisid pitkalt-laialt Arnekist ja Muhu noordekeskusest. Sedaaegu, kui me saadet linti võtsime, põle mitte tiada oln, et meite maakondas kuulutati noorsootüö minevuastaseks kõege tähtsamaks sündmuseks just sellesama noordekeskuse valmis suamine. Ja juu osalt selletaudi ja ikka muedu kua, leiti, et Muhu vald oo noorsootüö seesukohjast vuadates kõege param omavalitsus maakondas. Nõnna et suured õnnesoovid kua viel selle minevakessikuse raadiujutu jätkuks.

Neh, ja meite Muhu levameister sai Talibnas suure auinna selle iest, et oo nii easte oma ettevõtmise köima suan.

Ja Liiva pasturaadi katusseteguks andis muinsuskaitse viistesn tuhat kahessasada eurut. Ja nüid suab selle katusse piale kua masu. Liiva kirguake võeti mineva nädali maha ja viidi remonti. Nõnna et tassakeste liigub ehitamise tüö nüid sialt spordialli takka siiapoole Silvi aida, pasturaadi ja kirgu juure.

Antsu-Matsi Inna oo selle pasturaadi ehitamise kohta küll irmus kenaste ütlen: “Muhu suare ehitusmehed nõletavad ja seiravad juba ammu ümber maja, nähti teisi kirveid isegi kõhutamas. Kuidas täpselt lugu edasi areneb, anname ikka teada nii pildi kui jutulugudega. Säti aga nüüd hoolega passima, sest meil toimub ju kõik üksteise valvsa pilgu all ja kogukondlik kontroll on teatavasti väga kõrgete nõuetega.”

Neh, tõtt sii põle, aga sie oo nõnna – kõege rangemad ehitusjärelvalvet tievad siikohtas küll muhulased ise.

Aga nüid natusse teese kandi pialt juttu kua. Laupa, kolmeteistmenda veebruari pääva, õpetab Kiisa Alliki Liival Oade ja Eede ruumis kõladega kudumist. Koolitamise päe akkab pihta kellu kümnest ja osavõtmise iest küsitse kua kümme eurut.  Aga pühabe, siis oo sie sõbrapäe või mis ta oo. Neh sest põle keskit, et oo väljamualt tuln moed. Sõpru põle kunagid pillata. Nõnna et nõukest pääva tasub tähista küll. Hellamaa külakeskuses pietse selle pääva perepääva. Et suab takkajärgi vastlapääva ää pidada ja sõbrapääva kua. Suppi antasse ja vilmi vuadatse.

Kellu ühest kukutse rallima ja neh, külakeskus ja Muhu muuseum kahekesta oo seljad kokku pannud ja nõukse asja välja mõtlen.   Kis tahab minna, siis elistagu ikka ette kua 50 37 407. Neh, kisse muedu tiab, kui suure katlaga suppi piab tulele panema. Ikka änam-vähäm oleks taris ju sööjate arvu tiada.

Vat sõuksed lood ja laulud, kulla munuksed.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 115 korda, sh täna 1)