Linn: direktori jätkamine on tema enda otsustada

POLE SÕNU: Taniel Vares oma ametipostil jätkamist või mittejätkamist kommenteerida ei soovinud. SANDER ILVEST / ARHIIV

POLE SÕNU: Taniel Vares oma ametipostil jätkamist või mittejätkamist kommenteerida ei soovinud.
SANDER ILVEST / ARHIIV

Kuressaare linnavalitsus vastas Kuressaare noorte huvikeskuse töötajate palvele mitte koondada direktori ametikohta enne augusti lõppu, et seda pole kavaski teha ning Taniel Varese jätkamine direktoriametis on tema enda otsustada.

 

“Kuni ümberkorralduste lõpuleviimiseni jätkab tööd Kuressaare noorte huvikeskus ning igal tegutseval asutusel peab olema ka oma juht,” kinnitas huvikeskuse töötajate pöördumisele saadetud vastuses linnapea Madis Kallas. “Seega ei ole põhjust rääkida huvikeskuse direktori ametikoha kaotamisest või koondamisest enne asutuse ümberkorraldamisega lõpule jõudmist.”

Kallas lisas, et see, kas Taniel Vares ise muutunud tööülesannete täitmisega nõustub või mitte, jääb Varese enda otsustada.

Saarte Hääle küsimusele, kas Taniel Vares saaks 1. septembrist jätkata juba avatud noortekeskuse juhina, vastas linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu: “Teoreeti­liselt oleks see võimalik.”

Maripuu tõdes, et kuigi Vares pole oma otsust mittejätkamise kohta kirjalikult formuleerinud, on ta ajakirjanduse vahendusel andnud mõista, et ei soovi pärast keskuse töö ümberkorraldamist direktorina jätkata. “Praegu paistab siiski, et konkurss uue juhi leidmiseks tuleb korraldada,” lausus Maripuu.

Kuressaare noorte huvikeskuses töötab lisaks Varesele viis noorsootöötajat.

Küsimusele, mis ootab huvikeskuse praegusi töötajaid ees seoses keskuse töö ümberkorraldamisega, vastas Maripuu: “Esmalt tuleb paika saada uue avatud keskuse täpsem töökorraldus, struktuur ja see, kuidas tööülesanded ametikohtade vahel jaotuvad. Siis saab sellest kõigest lähtuvalt edasi minna.”

Kuressaare noorte huvikeskuses tegutsevad praegu järgmised huvialaringid: Ahhaa!-ring, huviring “Tunne huvi ja saad teada”, kodutütarde ring, kokandus- , auto- ja rattaring.

Linnavalitsuse plaanide kohaselt lõpetab Kuressaare noorte huvikeskus huvihariduse andmise selle õppeaasta lõpus ning jätkab noorsootöö korraldamist ja arendamist avatud noorsootöö vormis. Selleks rajatakse linna bussijaama hoonesse uus avatud noortekeskus.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 967 korda, sh täna 1)