Kena Aed pakub väärt tööd puu otsas (6)

PUU OTSAS: Kena Aia juht Fred Veldermann loodab töötaja leida lähinädalail, sest peagi saabub õunapuude lõikamise aeg. TAMBET ALLIK

PUU OTSAS: Kena Aia juht Fred Veldermann loodab töötaja leida lähinädalail, sest peagi saabub õunapuude lõikamise aeg.
TAMBET ALLIK

Maastikuehituse ja -hoolduse teenust pakkuv ettevõte OÜ Kena Aed otsib kohusetundlikku töötajat, kes ei pelga vajadusel ka puu otsa ronida. Aga mitte ainult.

 

“Vajan ametisse hakkajat inimest, kes oskab teha erinevaid töid,” ütles tänavu jaanuari keskel asutatud ettevõtte juht ja esialgu ainus töötaja Fred Veldermann. “Kuna Kena Aia ampluaa on erinevad maastiku- ja aiatööd muruniitmisest ja trimmerdamisest haljastuseni, siis võiks kandidaat olla lahtiste kätega inimene, kes oskab üht-teist ja kolmandat ning on õpihimuline.”

Teadmised võiks ju olla

Hea, kui tööle soovijal oleks ka mõningasi teadmisi aiandusest ja maastikuhooldusest, ent see ei ole kohustuslik – paljutki annab õppida töö käigus.

Töö ise on vaheldusrikas. Tegeleb ju ettevõte ka aedade rajamisega. “Vajadusel alustame lausa nullist – kui tarvis, võtame tulevase aia territooriumil ka võsa maha,” rääkis Hiiumaa ametikoolis maastikuehituse eriala lõpetanud Fred. “Kes soovib, sel teeme ka peenramaa valmis.”

Kuna peagi jõuab kätte õunapuude lõikamise aeg, loodab Veldermann uue töötaja leida lähinädalail.

“Kui külma enam suurt ei tee, siis saab varsti tööle asuda,” lausus Fred. “Nimekiri klientidest on mul juba olemas.”

Kui lõikaja on peamiselt Fred ise, siis uue töötaja hooleks on mahavõetud okste vedu ja saagimine, et need oksapurustajasse mahuks.

Veldermann usub, et ettevõttel jätkub tööd ka väljaspool aiahooaega – näiteks lumisel talvel lumelükkamine.

Fred näeb oma ettevõtte klientidena ka neid majaomanikke, kes aastaringselt Saaremaal ei ela. “Saame hoida suvekodud pererahva äraolekul korras ja hoonetel silma peal ning kui vaja, lasta torustikust talveks veed välja,” rääkis Veldermann.

Ei ole nagu kontoritöö

Kui kinnistu omanikul tuleb aga mõte, et tahaks talveks saarele puhkama tulla, hoolitseb Kena Aed selle eest, et omaniku saabudes oleks teed puhtad ja maja-saun soojaks köetud.

OÜ Kena Aed tegevuspiirkond ongi peamiselt Saaremaa, ent suuremate objektide puhul peab olema valmis ka mandrile sõitma.

“Kindlasti ei ole see amet nagu kontoritöö, kus tuleb kohal olla esmaspäevast reedeni üheksast viieni,” selgitas Veldermann. “Kui ilm on ikka kole, siis kedagi vägisi õue ei aeta.”

Vahel võib ette tulla, et tööd peab tegema nädalavahetusel, üldiselt on aga laupäev-pühapäev ikka hingamisaeg.

Veldermanni sõnul pole määrav see, kas tööle soovija on mees või naine – peaasi, et ta oleks hoolas, kohusetundlik, usaldusväärne ja sõnapidaja. Ka viinaviga ei tohi küljes olla.

“Mis veel oluline – kuna töötame võõrastes aedades, tuleb seal osata käituda nii, nagu tahad, et su oma aias käitutaks,” ütles Veldermann.

Kasuks tuleb ka see, kui töötajal on juhiload ja vajadusel transpordivõimalus.

OÜ Kena Aed sõlmib uue töötajaga töölepingu, mis annab talle sotsiaalsed tagatised.

“Kindlat kuupalka me kohe sajaprotsendiliselt lubada ei saa,” tõdes Veldermann.

“Kuna Kena Aed on alles nii uus ettevõte, vajab see sissetöötamist ning seetõttu oleneb palga suurus töö olemasolust ja rohkusest. Kui firma on kord kindlalt käima saadud, on ka palgatingimused paremad.”

Fred leidis, et seega võikski Kena Aia pakutav amet esialgu sobida inimesele, kes soovib olemasoleva palgatöö kõrvalt lisa teenida. “Näiteks poole kohaga töö kõrvalt,” tähendas Veldermann.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 566 korda, sh täna 1)