ÜLESKUTSE: See ei ole spaa (8)

Kuigi oleks tore küll, kui Orissaares kunagi ka spaa avataks. Praegu arutame selle üle, kas Orissaarde võiks koondada rohkem meditsiinilisi teenuseid, mis oleksid siis meile lähemal ja mida saaksid kasutada kõik Ida-Saaremaa elanikud.

Nimelt on tulnud võimalus taotleda esmatasandi tervisekeskuse rajamist ka Orissaarde, sest Tartu ülikooli uuringute tulemused näitavad, et siinsetel inimestel on laialdasemate terviseteenuste kättesaadavus raskendatud. Eelkõige vahemaade tõttu.

Meil on siinpool kaks perearsti – Orissaares ja Muhus. Osa inimesi käib ka Valjala perearsti juures. See on tore ja need perearstid jäävad, kuid seda on vähe. Tervisekeskus annaks meile võimaluse saada siia ämmaemanda, füsioterapeudi, massööri teenus, laiendada koduõenduse teenust, lisaks avada hambaravikabinetid ning pakkuda veelgi esmatasandi tervishoiu teiseseid ja toetavaid teenuseid.

Meil on võimalik taotleda tervisekeskuse ehitamiseks või laiendamiseks 600 000 eurot, millega saaks praegu töötavatele perearstidele luua korralikud tingimused. Muhulaste jaoks jääb ka praegune perearsti maja alles. Pöidelt ja Laimjalast on Orissaarde aga lähem ja ka mugavam kohale saada.

Mehe tervise tõttu olen nüüd kaks aastat olnud siinmail ja arvan, et uusi ruume on vaja. On vaja juba praegu – pääseda arsti juurde ratastooliga on raske nii Orissaares kui ka Muhus. Välisukse juures olevatest kaldteedest üksi ei piisa. Orissaares perearsti juures käies pean enne mööblit ümber tõstma, kui arstikabineti ukseni jõuame, kitsas on. Samuti on puudu toetavad teenused rehabilitatsiooniks. Neid vajaks aga mitte üksi minu mees, vaid paljud teisedki. Silmas pidades, et vanuse lisandudes läheb abi ikka rohkem vaja kui varem.

Nii et tulgem reedel kultuurimajja kokku ja rääkigem see asi läbi. Otsustada oma tuleviku üle saame vaid üheskoos. Meie kõigi arvamus loeb. Anna ka sina oma arvamus teada!

Silvi Teesalu, Orissaare valla Haapsu küla elanik

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 203 korda, sh täna 1)