JUHTKIRI: Punane kukk ei koputa (1)

Sel nädalal käivad päästeametnikud kõikjal Eestis mööda majapidamisi ja kontrollivad nende tuleohutust. Ajendiks selle aasta must kroonika, mille kohaselt on tulekahjudes hukkunud juba tosin inimest.

Kahjutule vallandumise põhjused võivad olla vägagi erinevad, selle ärahoidmiseks tehtav on aga üsna ühesugune ja ajas kindlalt järele proovitud. Ikka ja jälle käib jutt korralikult hooldatud kütteseadmetest, tervetest elektrisüsteemidest ja kodumasinatest ning muidugi tervest mõistusest. Mida kõike kokku on aeg-ajalt piiksatava vahimehena valvamas suitsuandur.

Tegu pole siiski lauskontrolliga á la “kõik puhuvad” ega ka pistelise järelevalvega. Inspektorid külastavad eluasemeid, mis eeltöö tulemusel on hinnatud n-ö riskigruppi kuuluvateks. Seetõttu on neil, kelle uksele päästeametnik täna-homme koputab, tõenäoliselt põhjust muretsemiseks ja oma eluaseme kriitilise pilguga ülevaatamiseks. Seda nii oma kui ka lähedaste elu ja tervise nimel. Sest erinevalt ametnikust punane kukk ei koputa ja tema samme ei kuule ka kõige valvsam koer mitte.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 209 korda, sh täna 1)