Saare maakonna meister minijalgpallis on FC Salme

VÕITLUS KÄIB: Kirill Kornilov ja Mikk Rajaveer (põrandal) võitlevad palli pärast. ALVER KIVI

VÕITLUS KÄIB: Kirill Kornilov ja Mikk Rajaveer (põrandal) võitlevad palli pärast.
ALVER KIVI

Saare maakonna 2016. aasta minijalgpallimeistrivõistlused võitis FC Salme, kes alistas finaalis 1 : 1 lõppenud normaalaja järel FC Hornetsi penaltitega 2 : 1.

 

“Me kaotasime terve turniiri peale vaid ühe kohtumise ja see näitab, mis masti meeskond me oleme,” märkis Salme üks liidreid Maikko Mölder. “Edu tõid kogemused, sest kui vaadata meie mängijaid, siis enamik mängib ikkagi esiliigas ja ka meie meeste vanus on praegu jalgpalli mängimiseks kõige ideaalsem.”

FC Hornetsi kapten Reivo Vinter tunnistas, et meeskond on teise koha üle pigem õnnelik, sest enne turniiri ei osatud medalit oodatagi. “Ja finaalis andsime ka kõva lahingu, ei kaotanud seda mängu niisama. Meeskonnal         oli hea tahe, kaitsesime hästi ja vastasime kontrarünnakutega.”

Finaaletapp mängiti laupäeval Kuressaare spordihoones, kus kaheksa meeskonda alustas play off-kohtumisi vastavalt kahe esimese turniiri tulemusele.

FC Hornets serveeris üllatuse

Põhiturniiri võitja FC Hornets sai endale vastaseks kaheksandaks jäänud Noored Kuked, kes alistati kindlalt 3 : 0. FC Salme mängis 1: 0 üle FC Sworve. Poolfinaali jõudsid veel tiitlikaitsja FC Taritu, kes võitis GoSpa 4 : 0, ning üllatuslikult alistas Salme Dünamo koosseisuga hädas olnud HP Autohoolduse 2 : 0.

Poolfinaalis võitis FC Hornets Salme Dünamod 2 : 1 ja FC Salme FC Taritut 2 : 1.

Reivo Vinter tunnistas, et meeskonna edu taga olid suuresti põhiturniiri võidu tulemusena saadud pisut kergemad vastased. “See luges päris palju ja me võitlesime selle nimel,” lausus ta.

Maikko Mölder märkis, et Salme tee finaali polnud kerge, sest poolfinaalis tuli alistada tiitlikaitsja FC Taritu. “Nende võitmine andis lisamotivatsiooni, sest eeldasime, et Hornets on pisut lihtsam vastane,” selgitas ta.

Finaalis alustasid kogenumad kindlamalt ja juba 3. minutil viis Mikk Rajaver FC Salme juhtima. FC Hornets polnud aga murdunud ja viis minutit hiljem lõi Kirill Kornilov seisu 1 : 1. Kuna normaalajal rohkem väravaid ei löödud, pidi meistritiitli selgitama penaltiseeria.

“Finaalis oli plaan hoida end kaitses ja oodata oma võimalusi,” lausus Reivo Vinter. “Kui jäime taha, ei tundunud, et kõik on kadunud, sest võimalusi oli ja lõpuks oleks võinud ka kaks väravat lüüa.”

Maikko Mölder tunnistas, et nad ei oodanud finaalis midagi lihtsat. “Sest Hornetsi poisid võitlevad, neil oli võimalus end tõestada ja nad andsidki endast 200 protsenti,” tunnustas ta vastaseid. “Kui ette saime, andsime võib-olla pisut järele, sest tundus, et võit tuleb lihtsalt, aga see kasutati kohe ära. Hornetsis on ka esiliigas mängivaid mehi ja müts maha, nad olid tublid!”

Kuld jagati penaltiseerias

Alustas FC Hornets ja Ott Pukk lõi 1 : 0, FC Salme poolel vastas Mikk Rajaver samaga. Siis eksis aga Reivo Vinter ja Jaanis Kriska viis Salme 2 : 1 juhtima. Kui Karl Riim ei löönud palli väravasse, oli võitja selgunud.

“Penaltiseeria on loterii,” tõdes Reivo Vinter. “Panime lööjad küll paika, aga endal ei olnud sellist tunnet, et võidame, sest penaltitega pole kunagi õnne olnud. Kahju, et vedasin meeskonda alt, aga teised ütlesid, et pole hullu. Järgmisel aastal oleme juba pisut favoriidid.”

Maikko Mölder ütles, et penaltiseerias said määravaks kogemused. “Meil oli väravas Roland Kütt ja kui vaadata, siis lõid Hornetsi poisid keskele. Me üritame kindlasti tiitlit kaitsta, sest me oleme ainus meeskond, kes on kõigil 11 turniiril osalenud, ja oleme ka kõige edukamad.”

Kolmanda koha kohtumises ei andnud FC Taritu Salme Dünamole “sõnaõigust” ja võitis tänu Kristen Mere, Priit Salongi, Raimond Salongi ja Kaarel Mai väravatele 4 : 0.

5.–6. koha mängus võitis FC Sworve HP Autohooldust 4 : 2 ning 7.– 8. koha mängus oli GoSpa 2 : 0 parem Noortest Kukkedest.

Meistrivõistluste parimaks mängijaks valiti Mairo Miil FC Sworvest, parimaks väravavahiks Tanel Noot FC Hornetsist ja suurim väravakütt oli 11 tabamusega Mikk Rajaver FC Salmest.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 156 korda, sh täna 1)