Põhiseaduskomisjon lubaks riigikogu liikmetel volikokku kuuluda (2)

Riigikogu põhiseaduskomisjon algatab eelnõu, mille vastuvõtmisel saaksid riigikogu liikmed õiguse kuuluda samaaegselt ka kohaliku omavalitsuse volikogusse.

Kehtiv riigikogu liikme staatuse seadus keelab riigikogulasel olla samal ajal linna- või vallavolikogu liige. Seadusemuudatus kaotaks selle piirangu ja viiks sellest tulenevalt sisse vajalikud muudatused ka kohaliku omavalitsuse korralduse seadusesse.

“Keelu kaotamisel on positiivne mõju – ühelt poolt kohustab see volikogus olevat riigikogu liiget kohaliku elu ja kohalike probleemidega väga hästi kursis olema ning see muudab ta teadlikumaks ja informeeritumaks riigikogu liikmeks,” ütles põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet. “Teisalt toob riigikogu liige endaga volikokku kaasa teistsuguseid teadmisi ja infot ning ta muudab seeläbi volikogu teadlikumaks ja informeeritumaks.”

Põhiseaduskomisjon otsustas algatada riigikogu liikme staatuse seaduse ja kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu üksmeelselt.

Eelnõu näeb ette ka seda, et riigikogulasest volikogu liikmele ei maksta tasu volikogu töös osalemise eest. Samuti ei või volikogu esimehe või aseesimehe ametikoht olla palgaline, kui sellel kohal on riigikogu liige.

Ettenähtud seadusemuudatused jõustuksid eelnõu kohaselt 2017. aasta 16. oktoobril ehk kohaliku omavalitsuse volikogu valimistele järgneval päeval.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 258 korda, sh täna 1)