Kuressaares räägitakse huviharidusest

Kuressaare linnavalitsus korraldab koostöös Kuressaare gümnaasiumi huvikooliga Inspira juba teist aastat järjest huvihariduskonverentsi.

15.–16. veebruaril toimuva konverentsi “Mis tuuled puhuvad?” eesmärk on kokku tuua valdkonnaga seotud inimesed nii kogemuste jagamiseks kui ka ühisosa leidmiseks.

Kuressaare linnavalitsuse noorsootöö spetsialisti ja konverentsi projektijuhi Marii Kõrgesaare sõnul on ennast kirja pannud 66 osalejat ja kümmekond esinejat, kellest umbes kaks kolmandikku on tulemas väljastpoolt Saare maakonda. Ta lisas, et soovi korral on võimalik ka praegu veel konverentsile registreeruda. Seda saab teha linnavalitsuse kodulehe kaudu.

Konverentsil antakse muu hulgas ülevaade huvihariduse rahastamismudelist ja avatakse ka lapsevanema vaatenurk. Ettekandega “Spordivaldkond tänaste tuulte keerises” esineb näiteks Eesti jalgpalliliidu president Aivar Pohlak. Lisaks ettekannetele on planeeritud ka mitmeid töötubasid.

Marii Kõrgesaar ütles, et tänavu soovitakse jätkata möödunud aastal alguse saanud dialoogi: “Kuna huvihariduse valdkonnas on nagu igas teiseski palju, mille üle arutleda.” Ta lisas, et eelmise konverentsi tagasiside põhjal selgus, et niisugune üritus on igati vajalik ja seetõttu otsustatigi see taas korraldada. Varem pole tema sõnul sellesisulist üleriigilist konverentsi Eestis kokku kutsutud.

“Esimest konverentsi korraldama julgustas ehk ka fakt, et Kuressaare linnas on käivitunud huvihariduse register, mis eristab meid enamikust teistest kohalikest omavalitsusest,” märkis Kõrgesaar.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 379 korda, sh täna 1)