Kosmonaut õnnitles saarlast sünnipäeva puhul

ERAKOGU

ERAKOGU

Eelmise aasta lõpus oma 81. sünnipäeva tähistanud Nõukogude kahurväe major Sulev Truuväärt (pildil) sai hiljuti meeldiva üllatuse osaliseks, kui temani jõudis Moskvast saadetud tänukiri kosmonaudi allkirjaga. Nimelt õnnitles Baikonuri kosmodroomi veteranide ühenduse juht vene kosmonaut Vladimir Solovjov Truuväärti sünnipäeva puhul ja soovis tugevat tervist. Autogrammiga fotol on kujutatud kosmose­laeva starti, selle allnurgas on Sulev Truuväärti foto, tehtud teenistuse ajal Kasahstanis.

Truuväärt teenis seal 1963. aastal. Tema ülesandeks oli kiirkorras saja sõduri ettevalmistamine teenistuseks ohvitseridena üha arenevas raketiväes. Viimasel hetkel otsustati siiski ümber ja tema hoolealused lõpetasid seersantidena. Linnak oli rakettide stardipaigast kuue kilomeeri kaugusel. Rakettide stardid olid elu igapäevane osa. Juhtus ka õnnetusi, katseeksemplarid kippusid õhus plahvatama või kukkusid kusagil läheduses alla. Esimese kosmonaudi Juri Gagariniga Truuväärt kokku ei puutunud, kosmonaudikandidaate oli aga linnakus palju liikvel. Kes stardib, otsustati alles viimasel hetkel.

Kuum kõrbekliima Truuväärtile ei sobinud. Vajaduse tõttu eakaid vanemaid toetada õnnestus tal saavutada üleviimine kodusaarele. Tema teenistusest siin oleme ajaleheveergudel ka varem kirjutanud.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 763 korda, sh täna 1)