Suursaarte ja mandri vahelisteks ühendusteks kulub 19 miljonit (2)

Kahe suursaare omavaheliseks ja parvlaevaühenduseks mandriga on majandusministeerium sel aastal kolmel liinil kokku ette näinud ligi 19 miljonit eurot.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal kinnitas reisigraafikud suursaarte ja mandri vahel ning tänavu on Saare- ja Hiiumaa omavaheliseks ja parvlaevaühenduseks mandriga ette nähtud kolme liini peale kokku 18,65 miljonit eurot, teatas ministeeriumi pressiesindaja BNS-ile. Tallinna–Kärdla–Tallinna lennuliini teenindamiseks eraldab riik veidi üle miljoni euro.

“Oleme teinud nii laeva- kui ka lennuliinidele uued graafikud eelmise aasta veomahtude põhjal. Vajadusel saame tellida ka lisareise, kui reisijaid on rohkem või ilmastikuolud seda nõuavad. Oktoobrist tulevad koos uute parvlaevadega ka uuendatud graafikud, nende koostamine on alanud, ning valmis peaks need olema 1. maiks, siis saavad kõik oma tulevikuplaane teha,” rääkis Michal.

Rohuküla–Heltermaa liinil tehti mullu riigi tellimusel 5578 reisi, sealhulgas jaanuarist septembri lõpuni 4274 reisi. Virtsu–Kuivastu liinil tehti mullu 14 856 reisi, neist jaanuarist septembri lõpuni 11 626 reisi.

Sõru ja Triigi sadama vahet tegi Väinamere Liinid OÜ möödunud aasta jooksul 1272 reisi. Kuni selle aasta 30. septembrini tellib majandusministeerium liinile 1132 reisi.

Kahe suursaare parvlaevaliinide möödunud aasta väljamaksete kogusumma koos periooditasude ja reisitasudega oli 2014. aasta detsembrist kuni 2015. aasta novembrini üle 15,6 miljoni euro.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 291 korda, sh täna 1)