Visit Saaremaa kutsub valdu kaasteelisteks

MTÜ Visit Saaremaa juhatuse liige Veiko Viil saatis neljapäeval Saare maakonna valdadele pöördumise, milles kutsub neid turismivaldkonna katusorganisatsiooniga ühinema.

MTÜ liikmeks astumine on Viili sõnul oluline samm Visit Saaremaa arengus ja maakonnas toimuva turismivaldkonna reorganiseerimise protsessis. “Tänaseks oleme jõudnud punkti, kus maakondlikud turismitegevused on füüsiliselt hakanud koonduma Kuressaare raekotta, ehk sinna, kus alustas tegevust Visit Saaremaa,” märgib ta.

Lisaks linnavalitsuse struktuurist Visit Saaremaa alla viidud Kuressaare turismiinfokeskusele on MTÜ-ga plaanis ühendada ka Saarte turismiarenduskeskus (TAK). Saarte geopark viib oma tegevust läbi samuti koostöös Visit Saaremaaga.

“Sellega on loodud tingimused avalike vahendite parimaks kasutamiseks ja maakonna tervikpildi eest asub hoolitsema varasema nelja organisatsiooni asemel ainult Visit Saaremaa,” kirjutab Viil ja lisab, et turismisektorit ei saa viia uuele tasemele ilma ettevõtjateta. Ühinguga liitumise ettepanek tehakse ka neile.

Veiko Viil nimetab heaks märgiks, et Visit Saaremaale on juba leitud tegus tegevjuht Ergo Oolup, kes asub MTÜ-d juhtima 1. märtsist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 419 korda, sh täna 1)