“Suitsuprii” võistluse katkestas neli klassi

Alates 2004. aastast on Saaremaa koolide osa klasside õpilased tunnistanud end suitsust priiks. Sel õppeaastal võtab “Suitsuprii klassi” võistlusest osa maakonna üheksa kooli 38 klassi. Saare maavalitsuse terviseedenduse peaspetsialist Imbi Jäe tõdes, et jaanuarikuise vahearuande põhjal katkestas neli klassi.

Ta märkis, et tulemas on veel üks vaheülesanne. Lõplike tulemuste selgitamiseks tuleb koolidel saata direktoripoolsed kinnitused märksõnaga “Suitsuprii klass” märtsi lõpuks maavalitsusse, kes edastab tulemused Tervise Arengu Instituudi kontaktisikule.

“Tahan siinjuures jätkuvalt rõhutada, et see võistlus tähendab eelkõige tervislike eluhoiakute pooldamist ja üks mis kindel – tegemist pole millestki loobumise propageerimisega, vaid tervislike eluhoiakute tähtsustamisega ja igal juhul kingitusega iseendale, oma tervisele ja oma lähikondlastele, öeldes ei tubakale,” toonitas Imbi Jäe.

“Suitsuprii klassi” võistlus toetab mittesuitsetamist kui eluviisi. Konkursi peamised eesmärgid on ennetada või edasi lükata suitsetamise ja suitsuvabade tubakatoodete tarbimise alustamist laste ja noorte seas, motiveerida tubakat tarbivaid õpilasi sellest loobuma ning toetada tubakavabadust kui eluviisi.

Vaheülesannete võitjad kuulutatakse välja 3. märtsil. Saaremaa tervisenõukogu loosib edukalt lõpetanud klasside vahel omalt poolt välja 100 eurot. Tervise arengu instituut loosib aga kevadel kõikide suitsupriina lõpetanud klasside vahel välja 18 270 euro suurust auhinda ja lisa­auhinnad.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 292 korda, sh täna 1)