Saarlased EVEA konkursi Eesti Ettevõtlik Vaim 2015 parimate seas (3)

kaljuste

EVEA konkursil Eesti Ettevõtlik Vaim 2015 sai Maria Kaljuste (pildil) parima naisettevõtja tiitli ja OÜ Muhu Pagarid tunnistati aasta parimaks startijaks.

Neljapäeva õhtul toimunud EVEA ettevõtlusgalal auhinnati neid väike- ja keskmise suurusega ettevõtjaid, kes oma tegemistes on eeskujuks teistele ettevõtjatele. Kokku anti välja viis auhinda, Saare maakonna ettevõtjad olid nomineeritud neist kolmele.

Aasta naisettevõtja kategoorias oli lisaks auhinna pälvinud Maria Kaljustele kandidaat ka Liisi Kuivjõgi A-Orbu OÜ-st.

Maria Kaljuste on osanik ettevõtetes Maasilinna OÜ ja Maravo AS. Kogukonnaköögis mõnekümneliitriste siirupikogustega alustanud ettevõtja on praeguseks jõudnud sinnamaale, et toodangumahutid on nüüd 6300 liitrit suured ja tehase avamine on plaanitud lähinädalatesse.

Parima startija kategoorias oli võidukas Martin Seppingu OÜ Muhu Pagarid, mille leivatoodang on paari aastaga hõivanud märkimisväärse turuosa. Kasvuplaane viib ettevõtja ellu OÜ Muhu Leib kaudu, mis asutab pagaritöökodasid mandril.

Kategoorias “Koostöö vedur 2015” oli aga kolme nominendi hulgas MTÜ Saarte Koostöökogu, mis on eestvedajaks sellel sügisel juba seitsmendat korda SaareMaaPäevade raames toimuva turupäeva läbiviimisel.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 521 korda, sh täna 1)