Pärnakad valmistuvad naiste tugigrupi loomiseks

Lauritsa sulgemise järel Saaremaal lähisuhtevägivalla ohvritele ulualust pakkuma hakkav Pärnu naiste varjupaik loodab juba märtsis luua ka siinsetele naistele mõeldud tugigrupi. 

Kui Tähtvere avatud naistekeskus veab ministeeriumiga vägikaigast soovitust väiksema toetussumma pärast, siis Pärnu naiste varjupaigal on lubatud raha juba käes. Sellest on Kuressaare varjupaiga jaoks mõeldud 10 000 eurot.

“Teeme kõik selleks, et saada raha juurde,” ütles eile Kuressaaret külastanud Pärnu naiste varjupaiga juhatuse liige Margo Orupõld. “Mina näen tunneli lõpus valgust.”

Orupõllu sõnul otsitakse praegu varjupaigale sobilikke ruume ja kõik pakkumised on teretulnud. “Reegel on selline, et 8000–10 000 elaniku kohta peab olema üks varjupaigakoht ning ühte tuppa ei tohi majutada rohkem kui kaks täiskasvanut,” märkis ta. Orupõllu sõnul võiks renditav korter olla siiski kahetoaline ja kõige parem, kui elektriküttega. “Et saaks kulusid normeerida ega peaks kütma tühja ruumi,” selgitas Orupõld.

Margo Orupõld ei välistanud ruumide rentimise osas koostööd linnavalitsuse ega ka Lauritsat pidanud Laurentiuse kogudusega. “Igal pool on ruumid leitud ja leitakse ka Saaremaal,” lausus ta.

Kuressaare varjupaiga jaoks on ette nähtud üks töökoht. “Tegemist ei ole ööpäevaringse, 24-tunnise valvega kohapeal, vaid töötaja kutsutakse välja vajadusel,” ütles Orupõld.

“Toimetame abivajaja varjupaika, teeme esmast nõustamist – me ei pea teda seal valvama. Edasi talitame vastavalt sellele, mida naine vajab.”

Orupõld võrdles varjupaiga ruume siiski vaid nööbiga pintsaku ees. “Kõik muu, millega me perevägivalla ohvreid aidata saame, on palju suurem,” lausus ta. Nii näiteks loodavad pärnakad juba märtsis luua Saaremaal tugigrupi nõustamist vajavatele naistele. “Pärnus meil selline tugigrupp juba tegutseb,” tähendas Orupõld.

Margo Orupõllu sõnul on pärnakate eesmärk, et Saaremaa varjupaik osaleks järgmisel hankel toetusraha saamiseks juba iseseisvalt.

Vajadusel saavad perevägivalla ohvritest naised praegu ulualust Kuressaare sotsiaalmajas Pikk 2A.

Hädalisi võtab märtsi lõpuni vastu ka Laurentiuse koguduse varjupaik Laurits. Selleks, et lähisuhtevägivalla all kannatavad naised saaksid ööpäevaringselt nõu ja abi, on mõeldud telefoninumber 53 981 620.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 236 korda, sh täna 1)