Kihelkonnal on potentsiaali nelja klassiga põhikooliks (15)

Kihelkonna vallavanema Raimu Aardami hinnangul on praegu valla lasteaias käivad lapsed hea baas Kihelkonna kooli säilitamiseks neljaklassilisena.

Kooliga samas hoones paiknevas lasteaias käib praegu 19 last. “Küsimus on selles, et kas me avame ka teise rühma. Ruumi on koolimajas selleks piisavalt,” ütles Aardam.

Vallavanema sõnul peegeldab lasteaed ka kohaliku kooli tulevikuväljavaateid. “Eks ta jääb nelja klassiga põhikoolina päris pikalt tuksuma, perspektiiviga kuni kakskümmend õpilast. Sellise kooli pidamiseks on meil kõik võimalused olemas,” märkis ta.

Kihelkonna volikogu eelmisel nädalal toimunud istungil lepiti kokku, et valla kooli ümberkorraldamise osas alustatakse kogukonna asjast huvitatud liikmetega arutelu. Esimene kohtumine lapsevanemate ja pedagoogidega toimub Aardami sõnul 17. veebruaril koolimajas. Ilmselt tuleb koosolek ka rahvamajas, kuhu on oodatud kõik vallaelanikud ja ka inimesed väljastpoolt.

“Siiani kogusime andmeid,” rääkis Aardam. “Kool on valla jaoks väga oluline, aga sama olulised on ka lasteaed ja hooldekodu. Seda arutelu me nüüd jõuliselt ka ajame,” lisas ta.

Vallavanema sõnul on suur küsimus, mida teha praeguse suure koolihoonega. Selle küttesüsteem on ajast ja arust, katlamaja köetakse söega. Kui maja edasi kasutada, tuleb Aardami sõnul leida, mida sinna veel paigutada, et ruume paremini rakendada.

Vallavanem nentis, et otsused kooli ümberkorraldamisest ja allasutuste paiknemisest vallale kuuluvates hoonetes tuleb volikogus vastu võtta märtsikuus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 049 korda, sh täna 1)