Salme Jõmm otsib kodu (15)

SÕBRALIKULT KOOS: Salmelt lemmikloomade turvakodusse toodud Jõmm on Marge Kaju sõnul igati sõbralik kass. RAUL VINNI

SÕBRALIKULT KOOS: Salmelt lemmikloomade turvakodusse toodud Jõmm on Marge Kaju sõnul igati sõbralik kass.
RAUL VINNI

Kuressaares tegutsev MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu lisas oma kodulehele foto, millel poseerib isane kass Jõmm.

Triibuline kõuts toodi turvakodusse Salme alevikust. “Kass on heas toitumuses, sest vanapaar andis talle süüa, aga nüüd otsustasid nad siiski meiega ühendust võtta,” valgustas turvakodu vabatahtlik Marge Kaju Jõmmi lugu.

Sõbraliku iseloomuga Jõmm on eriline selle poolest, et ta kaalub 6,6 kilo. Kuigi täpset arvestust loomade kaalu üle ei peeta, usub Kaju, et praegu on Jõmm turvakodu kõige kaalukam elanik. Hoolimata suurusest on kass sõbralik ja erksa loomuga. Jõmm harjus uue kohaga kiiresti, isupuuduse all ta ei kannata ja kuna kiisu on suure kondiga, siis tõenäoliselt tema kaal edaspidi hoopis kasvab, mitte ei lange.

Päris kohe soovijad teda endale võtta ei saa, sest turvakodusse jõudnud kassid läbivad 14-päevase karantiini. “Omanik võib välja ilmuda, samuti teeme kassile tervisekontrolli ja vaktsineerimised,” selgitas Kaju.

Hiljuti jõudis turvakodu kassideni suurem kogus toiduabi. Nimelt korraldas ETK kauplustekett COOP kampaania lemmikloomadele toidu kogumiseks. “Inimesed ostsid poes toitu ja panid korvi, nagu see toidupanga kampaanias käib, ja aitäh neile, kes meid toetasid,” ütles Kaju. Saaremaa lemmikloomade turvakodusse jõudis Saaremaa kauplustest kogutud toiduabi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 4 971 korda, sh täna 1)