Saare Gaasist on saanud tugev transpordifirma (1)

TRANSPORTIJAD: Harri Auliku sõnul moodustab gaasimüük nende käibest vaid ühe viiendiku. TAMBET ALLIK

TRANSPORTIJAD: Harri Auliku sõnul moodustab gaasimüük nende käibest vaid ühe viiendiku.
TAMBET ALLIK

Tänavu 25. aastat Saare Gaas OÜ nime all tegutsemist tähistava ettevõtte põhitegevusala on üllatuslikult hoopis rahvusvahelise maanteetransporditeenuse pakkumine.

Hiljuti, kui Saarte Hääl Eesti edukamatest transpordifirmadest kirjutas, tuli välja, et Saaremaa edukaim on Sarbussi järel Saare Gaas OÜ. Firma käive oli 2014. aastal 1,9 miljonit eurot ja kasum ligi 300 000 eurot.

Ettevõtte peaspetsialist Harri Aulik tunnistas Saarte Häälele, et paljude jaoks tuleb see tõesti jätkuvalt üllatusena, kuid Saare Gaasi põhitegevusala on tõepoolest hoopiski rahvusvahelise maanteetransporditeenuse pakkumine. Gaasimüük moodustab käibest kõigest ühe viiendiku.

Tuleb palju vaeva näha

“Inimesed on kindlasti näinud meie autosid, mille külgi katavad suured kalapildid. Eks see tekitab paljudel küsimusi, et Saare Gaas ja transport – kas firma ei peaks mitte gaasiga tegelema?” rääkis Aulik.

Transporditeenuse osutamine sai tema sõnutsi alguse, kui nad hakkasid Leedust gaasi vedama. “Siis tekkis autodel võimalus teha ka muid vedusid ja nii ta läks,” märkis ta.

Praeguseks on Saare Gaasil kuus külmikhaagisega autot ja Auliku sõnutsi kaheksa väga tublit autojuhti. Üldse on ettevõttes praegu tööl 13 inimest.

Põhisuunaks on transpordi alal Lääne-Euroopa: Taani, Holland, Belgia, Saksamaa, Šveits. “Igal nädalal on autod Soomes, Taanis, Šveitsis ning oleme spetsialiseerunud konkreetset temperatuuri nõudvate kaupade veole,” täpsustas ta. Kaubaks on tavaliselt lilled, juurviljad, puuviljad või muud toiduained – kõik, mis vajab transpordil sobivat temperatuuri.

Harri Aulik tõdes, et neil on välja kujunenud oma koostööpartnerite võrgustik, kellele igal nädalal vedusid tehakse. Kuna teenusepakkujaid on palju, kuulub müügitöö uute klientide leidmiseks igapäevaste tööülesannete hulka.

“Ettevõttel läheb hästi, mis aga ei tähenda, et saaks loorberitele puhkama jääda. Konkurentsis püsimiseks tuleb palju vaeva näha,” kinnitas ta.

Aulik nentis, et kuna nii gaasi- kui ka transpordisektor on mõlemad suures sõltuvuses maailmaturul toimuvast, siis on see kõik nende tegemisi mõjutanud omajagu. Samas on nad ennast kohandanud ikka vastavalt olukorrale ja siiamaani edukalt hakkama saanud.

Nende peamised kliendid on toitlustus- ja tööstusettevõtted ning erakliendid. Lepingulisi gaasikliente on Saare Gaasil ligi 500, peale selle veel erakliendid, kelle üle nad ei ole arvestust pidanud. “Meie jaoks on väga oluline luua kliendi ja enda vaheline tugev usaldussuhe ja me väärtustame kõiki kliente võrdselt,” kinnitas Harri Aulik.

Kliente tuleb tema sõnutsi küll tasapisi juurde, kuigi vahel osa ka loobub, ära on jäämas maakodudes loomapidamine ja loomadele toidu valmistamine. Tore on aga Auliku sõnul tõdeda, et paljudes uutes ja renoveeritud majades on kasutusele võetud erinevad gaasilahendused. “Siinkohal ka väike üleskutse: kui teil on mingeid gaasiga seonduvaid küsimusi, ideid, projekte – astuge julgelt meie uksest sisse ja meie kogemustega spetsialistid aitavad teil vastused leida kõikidele küsimustele.”

Ettevõtte peaspetsialist tõi välja, et vedelgaasi hind on olnud viimased viis aastat stabiilne, suuremaid kõikumisi pole olnud.

Hinnatõusu oodata ei ole

Ta möönis, et veidi võttis hoogu maha uutele balloonidele üleminek aasta-paar tagasi, kuid nüüdseks on olukord selles osas rahunenud. “Praegu küsitakse palju, kas gaasihind tõuseb sel aastal?” sõnas Aulik. “100 protsenti lubada ei oska, aga praegused märgid näitavad, et hinnatõusu oodata ei ole.”

Saare Gaasi juured ulatuvad tegelikult juba aastasse 1965, kui Saaremaal hakati müüma vedelgaasi ja gaasipliite. Aegade jooksul on läbi tehtud mitmed liitumised ja nimevahetused, aga saarlaste teadvuses on ta alati olnud gaasikontor. “Ka tänasel päeval helistatakse ja küsitakse ikka veel, et kas gaasikontor kuuleb,” muheles Aulik.

Saare Gaasi nime all on ettevõte tegutsenud 25 aastat, alates 1991. aasta aprillist. Praeguse ettevõtte juriidilise tekke aeg on siiski 1993. aasta august.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 705 korda, sh täna 1)