Randvere tööõppekeskuse kümme tegusat aastat

SUUR TÄNU: Anneli Tõru Saare maavalitsusest tänavad keskuse poolt Kati Aru ja Marina Skljarenko, tagaplaanil rõõmustab pidupäeva üle Jüri Heinlaid.  RAUL VINNI

SUUR TÄNU: Anneli Tõru Saare maavalitsusest tänavad keskuse poolt Kati Aru ja Marina Skljarenko, tagaplaanil rõõmustab pidupäeva üle Jüri Heinlaid.
RAUL VINNI

Nüüdseks kümme aastat tegutsenud Randvere tööõppekeskuse vajalikkuses enam ei kahelda.

Keskuse eilne sünnipäevapidu tõi maja rahvast pilgeni täis – lisaks oma töötajatele ja klientidele saabus kohale hulk külalisi, nende seas Lääne-Saare valla, maavalitsuse ja linnavalitsuse, Kuressaare ametikooli ja Kuressaare päevakeskuse esindajad. Õnnitlustest ja tänusõnadest puudust ei tulnud ning ka kingitusi sai sünnipäevalaps üksjagu.

Samm keskuse töötajate ja klientide unistuse – korraliku köögi – täitumise poole on tehtud: Lääne-Saare valla esindajad kinkisid keskusele elektripliidi, SA Lääne-Saare Kultuur aga kohvimasina.

“See, et siin täna nii palju rahvast on, näitab, et see keskus läheb inimestele korda,” ütles Saarte Häälele erihoolekande- ja tööturuteenuseid osutava MTÜ Randvere Tööõppekeskus loomise initsiaator ja asutajaliige Liida Kaare.

“Kuigi kümme aastat tagasi, n-ö pioneeridena, oli meil üsna raske arusaadavaks teha, miks sellist keskust tarvis on, näeme praegu, et toonane otsus oli väga õige – vajadus sellise koha järele on väga suur ja ulatub oma valla piiridest palju kaugemale.”

Kaare, kes praegu töötab sotsiaalkindlustusametis, tunnistas, et külastas eile keskust üle tüki aja. “Kogu see õhkkond ja siinne vastuvõtt on soe – samasugune nagu alati,” tõdes ta. “Heaks teevad selle maja just siinsed inimesed.”

MTÜ Randvere Tööõppekeskus juhatuse esimees Jüri Heinlaid tõdes, et kümne aastaga on endises Randvere koolimajas avatud tööõppekeskuses muutunud palju.

“Loomulikult on kliente palju rohkem kui tollal ja paljud toonased mõtted on tänaseks teoks saanud,” lausus Heinlaid, kes, nagu Kaaregi, on keskuse tööga seotud olnud selle algusest saadik. “Loodame, et unistusi täitub veel. Kõigepealt köögiremont ja meie suure unistusena kogu maja remont.”

Heinlaiu sõnul on keskuse käekäik tema jaoks väga oluline. “See maja ongi mu elu,” tähendas mees.

Mullu suvest keskuse tegevjuhina ja tegevusjuhendajana töötav Marina Skljarenko kinnitas, et pool aastat uues ametis on olnud põnev ja õpetlik aeg. “Siinsed kliendid on siirad ja avalad ning mu töökaaslased lausa supertoredad ja abivalmis,” kinnitas ta. “Tänu kolleegide kogemustele ja teadmistele, kuidas asjad käivad, on mu töö kindlasti palju kergem, aga õppida on mul veel palju.”

Sünnipäevalisi rõõmustas väike peokava, kus keskuse kliendid astusid üles väikese kontserdiga lugudega näitemängudest “Helisev muusika” ja “Kuresaare linna moosekandid”. Samuti laulis pidulistele Randvere külaseltsi Kadakane ansambel Ergud, kes käivad keskuses kord nädalas proovi tegemas.

2006. aastal loodud MTÜ Randvere Tööõppekeskus eesmärk on pikaajaliste töötute ja puuetega inimeste rehabilitatsioon ja integreerimine tööellu. Keskuses osutatakse erihoolekande- ja tööturuteenuseid ning korraldatakse koolitusi. Keskuse erihoolekandeteenuste hulka kuuluvad igapäevaelu toetamine, töötamise toetamise teenus, toetatud elamise teenus. Keskusel on kolmeliikmeline juhatus ja üheksa töötajat, neist neli tegevusjuhendajad. Praegu on keskusel 27 klienti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 964 korda, sh täna 1)