Pärsama hooldekodu ootab ees laienemine (21)

Leisi vald kavatseb suurendada Pärsama hooldekodu kohtade arvu praegusest 30-st poolesajani.

Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep ütles, et veel sel aastal on plaanis koostada hooldekodu juurdeehitise eskiislahendus ning sügisel ehk ka projekteerimishange välja kuulutada.

Aluseks võttes Pärsama hooldekodu arengukava, peaks hooldekodu võimaldama tulevikus elupaiga 50 hoolealusele.

25-kohaline Pärsama hooldekodu sai eelmisel suvel lasteaia abiruumide arvelt juurde neli kohta, mis täitusid aga juba sügisel. Sel aastal lisandub veel kaks kohta, kuid sellega on majasisesed võimalused laiene­miseks ammendatud.

Vallavanema sõnul on Pärsama hooldekodu järjekorras tänase seisuga 12 inimest, neist neli Leisi valla elanikku, kes, tõsi küll, veel hädasti kohta ei vaja.

“Aga vajadused ilmselgelt kasvavad, hooldekodu juhatajale tulevad väga tihti telefonikõned ja meilid koha taotlemiseks,” kinnitas Mõtlep, kelle sõnul on Pärsama hooldekodu populaarne just kvaliteetse hooldustöö tõttu.

“Seal kedagi päevaks lamama ei jäeta, kõikidega püütakse tegeleda, neid ringi sõidutada või ergutada oma kätega midagi meisterdama,” viitas ta. Veelgi suurem ruumipuudus valitseb praegu aga söögisaalis ja tegevuste arendamise osas.

Kui seni on ühe võimalusena kõne all olnud hooldekodu laiendamine lasteaia baasil ja lasteaia kolimine Leisi keskkooli hoonesse, siis praeguseks on see variant oma aktuaalsust kaotamas. Leisi valla eelarve-majanduskomisjoni esimehe Margus Pajuste sõnul räägitakse praegu ikkagi hooldekodu juurdeehitise rajamisest, kuid lõplik variant saab paika volikogu selle kuu koosolekul. Eelnevalt arutavad teemat sel nädalal koos istuvad volikogu sotsiaalkomisjon ja majanduskomisjon.

Ludvik Mõtlep ütles, et üldhooldekodu laienduseks ei ole EL-i struktuurifondides toetusraha ette nähtud, mistõttu peab hakkama saama valla raha ja laenuga. Margus Pajuste sõnul kujuneb hooldekodu juurdeehitise hinnaks umbes 1000 eurot ruutmeeter, mis arvestades ehituse kavandatud mahtu teeb kokku umbes 300 000 eurot. “Minu isiklik seisukoht on, et kui mõni omavalitsus soovib Pärsama hooldekodu laiendamisse investeerida, et kindlustada endale hooldekodu kohti, siis tuleb seda võimaldada,” ütles Pajuste.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 912 korda, sh täna 1)