Kaitseliitlastele kingiti kiirabiauto (8)

KINGITUSE ÜLEANDMINE: Jüri Niitepõld annab kapten Ülar Truule üle haiglalt ostetud kiirabiauto võtmed. RAUL VINNI

KINGITUSE ÜLEANDMINE: Jüri Niitepõld annab kapten Ülar Truule üle haiglalt ostetud kiirabiauto võtmed.
RAUL VINNI

Firma OÜ Bristol Trust esindaja Jüri Niitepõld andis eile Kaitseliidu Saaremaa maleva operatiivväljaõppe ülemale malevapealiku ülesannetes kapten Ülar Truule üle kiirabiauto võtmed.

Ema poolt saarlase Jüri Niitepõllu sõnul kuulsid nad, et Saaremaa Kaitseliit vajab kiirabiautot ja Kuressaare haiglal on üks parajasti üle.

“Võtsime haiglaga ühendust ja saime kaubale,” ütles ta. Rohkem nad ei otsinudki, kuna haigla autole oli antud väga hea iseloomustus.

Riiete ja erivarustuse arendamise ja tootmisega tegelev hulgifirma toetas eelmisel aastal vabatahtlikku merepäästeliitu kuivülikondadega.

Niitepõld sõnas, et usutavasti toetavad nad Kaitseliidu tegevust ka tulevikus. “Kas just kiirabiautodega, aga millegagi ikka,” lubas ta.

Kapten Truu sõnul hakatakse kingituseks saadud autot kasutama laskeõppustel ja teiste suuremate õppuste ajal. “Aastavahetusel helistas meile firma Bristol Trust juhataja Ants Põldsam, kes on endine sõjaväelane, ja uuris, kui väga me seda autot vajame. Kuuldes, et see on meile vajalik ja põhjendatud transpordivahend, otsustas ta meile kingituse teha,” rääkis Truu.

Auto on tema teada heas seisukorras. Meie saame seda veel aastaid kasutada, märkis kapten Truu. Saadud autot saab ka suuremate kriiside korral kasutada saarlaste aitamiseks. Olemas on väljaõppinud vabatahtlikest personal. Korraga on autos vähemalt kolm inimest.

Varustusega komplekteeritakse auto vastavalt Kaitseliidu nõuetele ja vajadustele. Haigla juhtkond on lubanud neid vajadusel nõustada ja võimalusel toetada.

“Laiapõhjaline riigikaitse vorm ei eelda Kaitseliitu kuulumist, koostööd saab teha ka üksikisikute tasandil,” märkis Truu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 148 korda, sh täna 1)