Elupõline Leisi mees Tõnu Grepp sai 75 (7)

Tõnu Grepp

Tõnu Grepp

Eile võõrustas Tõnu Grepp lauluvellesid SÜM-ist, koduvalla omavalitsusjuhte, sõpru ja sugulasi. Põhjuseks populaarse mehe auväärne 75. sünnipäev.

“Ma ei saa ise arugi, et nii palju aastaid juba turjal. Kogu aeg on askeldamist. Praegu istuvad SÜM-i mehed ümber laua ja pärast on siin Leisi volikogu väljasõiduistung. Ma pean kõik inimesed vastu võtma ja nendega rääkima,” vastas juubilar Saarte Hääle küsimusele, mis sünnipäeval teoksil.

Juubilari 75 aasta sisse on mahtunud lugematu arv igasuguseid töid-tegemisi, millest täit ülevaadet anda on üpris keeruline.

Juba kaheksa-aastase koolipoisina hakkas Tõnu n-ö seltskonna fotokroonikuna tegutsema. Keskkooli X klassis tegi ta oma esimesed värvifotod, muide esimesed Saaremaal. Tõnu Grepp oli esimene ETV mittekoosseisuline korrespondent Saaremaalt.

Saaremaa meeskoori SÜM asutajaliige on ta ka ja Karja Katariina koguduse juhatuse esimees juba mitukümmend aastat.

Samuti on ta pikka aega kuulunud Leisi valla volikogusse. Kultuuri valdkonnas on ta õla alla pannud paljudele üritustele.

“Meestelaul on see, mis köidab. Kas on siis targem kodus seebikaid vahtida või kusagil õlut juua? SÜM-i mehed peavad laulmist tähtsamaks,” kinnitas staažikas laulumees (43 aastat SÜM-is) Saarte Häälele kaheksa aastat tagasi.

Tänu kontsertreisidele on laulumehed saanud käia pea kõigil Läänemere saartel ja paljudes välisriikides. Tõnu Grepp on neist reisidest salvestanud sadu meetreid videolinte ja klõpsinud tuhandeid fotosid.

Kas ikka samas vaimus edasi? Tõnu ütles, et on koormust vähemaks võtnud. SÜM-is teeb ta kaasa, aga nüüd juba valitud esinemistel. Taas võtab ta meestega ühte ritta vabariigi aastapäeval.

Eile oli ta aga kuulaja rollis, kui SÜM-i mehed talle tervituslaulu esitasid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 318 korda, sh täna 1)