Vilsandi uurib lennuühenduse võimalusi (1)

Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam uurib keskkonnaministeeriumist, millistel tingimustel saaks Vilsandi saarega edaspidi pidada vajadusel lennuühendust.

Aardami sõnul on Vilsandi saare üldkogus olnud korduvalt arutusel võimalik lennuühendus saarega ja maandumiskoha rajamine selleks. Tänavuse aasta äärmiselt kehvad jääolud on küsimuse taas kord päevakorda tõstnud.

“Kehva kvaliteediga hall jää ei kasvata paksust, kuna jääl on paks lumekiht. Jääluure käigus on olnud mootorsaani läbivajumisi. Laevaliikluse lõppedes 3. jaanuarist on ühendus saarega suuresti häiritud,” märkis Aardam keskkonnaministeeriumile saadetud kirjas.

Aardami sõnul on üks lahendustest ühenduse pidamine helikopteriga, milleks on ka saare elanikud soovi avaldanud juba 2010. aasta esimesel poolel. Tookordne püüd lennuluba saada luhtus, kuid üks põhjustest oli teadmatus, kuidas asju operatiivselt ajada, tähendas Kihelkonna vallavanem.

Seega palub ta nüüd keskkonnaministeeriumil täpsustada kooskõlastuste ringi, saamaks lennuluba Vilsandi saarele eeldusel, et seal on koht, kuhu maanduda. Teiseks palub ta üle vaadata Vilsandi saare lennupiirang keskkonnakaitse eesmärgil, et lendude toimumine Vilsandile oleks võimalik ajavahemikus 1. detsember kuni 31. märts.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 91 korda, sh täna 1)