MINU ÖÖKAPIRAAMAT: raamat, mis õpetab igal hetkel

KAMIN, PINK JA PUU: Tubases tujus Martin Kivisoo kasutab talveaega elava tule ääres vaimu turgutamiseks.  TAMBET ALLIK

KAMIN, PINK JA PUU: Tubases tujus Martin Kivisoo kasutab talveaega elava tule ääres vaimu turgutamiseks.
TAMBET ALLIK

Maare Tammemäe “Karma. Müüt või tegelikkus” on suurepärane raamat, mis on erandita sidunud kõik mu mõtted.

Ta kirjutab: … juhuseid ei ole. Me ei pruugi seoseid näha, kuid mitte miski siin korrastatud maailmas pole juhuslik. Loomulikult!

17-aastasena olin Leedus klassiekskursioonil ja meile tuli ennustama mustlane. Ta ütles: “Sul on palju maju, kolmsada lehma ja kolmsada hobust.” Nüüd on need arvud muutunud, aga 2014. aastal see nii oli.

Ta ütles, et mul tuleb tegeleda esivanematega, sest 17. põlvkonnas on midagi, mis vajab puhastamist, et taak ei kanduks põlvest põlve edasi. Möödunud sügisel ütles üks Tallinna sensitiiv, et mul on 17. põlvkonnas enesetapp, mis tuleb puhastada. 52-aastase vahega rääkisid nad sama juttu. See ei saa olla juhuslik. Igal põhjusel on tagajärg. Näha asjade, inimese jms loomust, tähendabki näha nende karmat – põhjust ja tagajärge.

Kõik kuulub tervikusse

Universum on autori jaoks tervik. Kõiksusest ei saa midagi eraldada. Ükski nähtus ei ole iseseisev protsess, vaid kuulub tervikusse. Universumi aluseks on vibratsioon. Iga aatom kopeerib makrokosmost. Taevakehade liikumine universumis ja elektronide liikumine mu pastapliiatsi aatomites on vibratsioon, inimese mõtlemine, päikesevalgus ja Mozarti muusika on vibratsioon – igaüks meist on osa tervikust, universumist.

… kõrget ja puhast teadvust ei saa imiteerida. Seda energiat tunnetab igaüks, väiksemgi vale – ja valgust pole. See tähendab, et mu väiksemgi vale vähendab vaimset valgust universumis.

Jumala teenimine on eelkõige iseenda teenimine. Arusaadav, igas inimeses on killuke jumalikku. Tõeline vaimsus tähendabki teadlikkust, et kui me oleme vastastikuses sõltuvuses kõigest ja kõigist teistest, siis on ka meie kõige pisematel ja tühisematel mõtetel tagajärjed kõiksuse ulatuses, sest edastame universumisse vastava vibratsiooni ja järgnev elu on seotud sellega.

Maare Tammemäe vaimsuse tunnetus on religioonideülene. See, kes näeb religioonide vahel sisulist erinevust ja arvab, et üks vaatenurk on õigem kui teised, on Jumalast lõpmata kaugel. Siiski on autor seda meelt, et vaimsus on nii kõrge, et seda ei saa luua ühe eluringiga.

Martin Kivisoo

Tervikülevaade Martin Kivisoo öökapiraamatust ilmus laupäevases Saarte Hääles.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 373 korda, sh täna 1)