Väliseestlane Aavo Reinfeldt otsib sugulasi

SAAREMAAL KÜLAS: Saarte Häälega Kuressaare Castello restoranis kohtunud Aavo Reinfeldtil on kontakte isapoolsete sugulastega, kuid seda enam soovib ta rohkem teada ka emapoolsetest sugulastest. RAUL VINNI

SAAREMAAL KÜLAS: Saarte Häälega Kuressaare Castello restoranis kohtunud Aavo Reinfeldtil on kontakte isapoolsete sugulastega, kuid seda enam soovib ta rohkem teada ka emapoolsetest sugulastest.
RAUL VINNI

Saaremaad külastas Californias elav Aavo Reinfeldt, kelle eesmärgiks on koguda informatsiooni oma emapoolse suguvõsa kohta.

Reinfeldt sündis 1953. aastal Karl ja Anette Reinfeldti pojana. Anette perekonnanimi oli esialgu Vinter ja 1936. aastal muudeti see Truumeheks. Sõjasündmuste keerises lahkusid mõlemad 1944. aasta sügisel Saksamaale. Hiljem rändasid nad edasi Ameerikasse.

Aavo perekonna lugu on huvitav, mitmekesine ja nüansirikas. Praeguseks on tal mitmeid kontakte oma isapoolse suguvõsaga. Näiteks elab Saaremaal tema poolvend Jaanus, kellega Aavo ka seekordsel külaskäigul kokku sai. Samuti elab Aavol Eestis poolõde Aili. Nii Aili kui ka Jaanus on Karli lapsed. Oma eluajal ei rääkinud Karl Eestisse jäänud lastest Aavole midagi. Aavo sai neist teada alles sajandivahetuse paiku.

Emapoolse suguvõsa kohta, kes pärineb Torgu kandist, teab Aavo aga oluliselt vähem. Tema soov oleks kohtuda inimestega, kes teaksid talle rohkem rääkida näiteks vanaisa Martin Vinterist või vanavanaisa Peeter Vinterist. “Nad on siin Saaremaal kuskil, keegi teab rohkem, mida mina ei tea,” on Aavo kindel. Ta lisas, et nii suur rõõm oleks nendega kohtuda ja suhelda.

Eile õhtul Aavo Reinfeldt küll lahkus Saaremaalt ja varsti sõidab ta Ameerikasse tagasi, kuid tal on kindel plaan lähiajal tagasi tulla.

Õigupoolest otsib Aavo Vintri kanti kinnistut, kuhu saaks suvekodu rajada. Lisaks on Aavol plaan tulla Eestisse elama ja töötada mõne ülikooli juures õppejõuna. Majandusalaseid teadmisi peaks mehel jaguma. Näiteks kirjutas Eesti Ekspress 2009. aastal, et Ühendriikide ühe suurima panga PNC äripangandust New Jersey osariigis juhib eestlane Aavo Reinfeldt.

Nüüd tõdes Aavo aga, et on väsinud ja sellest tööst loobunud.

“Üks aasta teed meeskonnaga head tööd, teine aasta peab veel kümme-kakskümmend protsenti paremini tegema,” rääkis ta.

Lisaks tunneb Aavo huvi Herbert Undi vastu. Ta ei tea mehest palju rohkemat kui seda, et ta teenis Saksa armees vähemalt 1943. aastal ja asus toona Torgu kandis. Nimelt oli Unt seotud Aavo Reinfeldti emaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 571 korda, sh täna 1)