Tornimäe laste nutiseadmetes “istumine” on vähenenud

pilt-7

Kui mullu jaanuaris muretses Tornimäe põhikooli direktor, et õpilased veedavad vahetunde istudes ja nutiseadmeid näppides, siis nüüd tõdes ta, et lapsed liiguvad puhkehetkedel rohkem kui aasta eest.

Möödunud aasta jaanuarikuus pöördus direktor Raili Nõgu (pildil)ornimäe kooli õpilaste vanemate poole palvega, et lapsed ei võtaks oma nutiseadmeid kooli kaasa. “Meie põhiline mure oli see, et tundides istusid nad niikuinii paigal ja istusid ka vahetunnis oma nutiseadmeid kasutades,” põhjendas Nõgu oma aastatagust palvet.

Tema sõnul ei olnud eemärk telefonide ja tahvelarvutite kasutamine koolis keelata, vaid juhtida tähelepanu sellele, et nutiseadmetes “istutakse” liiga palju, nii koolis kui ka kodus.

“Tahvelarvuteid on meil siin väga vähe näha olnud,” märkis ta, lisades, et kui lapsevanem leiab, et ei taha oma algklassilapsele tahvelarvutit kaasa anda, siis ta ei annagi.

“Tänase seisuga ütleksin, et meil nutiseadmetega probleemi ei ole, oleme saanud lapsed ka vahetundides rohkem liikuma.”

Nõgu sõnul pakub kool lastele liikumiseks erinevaid võimalusi, samuti korraldatakse toredaid ettevõtmisi ja üritusi. “Meil toimub kogu aeg midagi põnevat,” kinnitas ta.


Algklassilapsed õpivad keskkonnateadlikumaks

Kolm Ida-Saaremaa kooli ja Muhu põhikool arendavad KIKI abiga algklassilaste keskkonnateadlikkust.

Keskkonnainvesteeringute Keskus rahastas 4397,55 euroga loodusharidusele rõhku paneva Tornimäe põhikooli järjekordset projekti, kus löövad kaasa ka Muhu ja Kahtla kool ning Orissaare gümnaasium.

Õppeaasta lõpuni kestva projekti käigus on kavas neli suurt keskkonnaalast aktiivõppepäeva – igaüks erinevas koolis. Esimene õppepäev toimub 28. jaanuaril Tornimäe põhikoolis, kus osalevad kõigi nelja kooli poisid ja tüdrukud.

“Lapsed tulevad kokku, osalevad õpitubades, saavad teadmisi ja praktilisi oskusi,” rääkis Tornimäe põhikooli direktor Raili Nõgu. Õpitubades käsitletavate teemade hulka kuuluvad taaskasutus, liikumine, tervis, toitumine.

“28. jaanuar tuleb meie koolis hästi tegus ja tore päev,” lausus Nõgu.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 307 korda, sh täna 1)