GALERII ja VIDEO: Lund hakati ära vedama (1)

Kuna lund enam kuhugi lükata ei ole, on seda Kuressaare linnatänavatelt juba mõned päevad minema veetud.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu sõnul viidi esmaspäeval lund ära kesklinnast, öösel vastu teisipäeva Slupi ristmikult.

“Täna hakatakse jälle alates kella 21-st lund ära vedama. Kavas on Tallinna tänav alates Karja tänavast, Lossi tänav, Uus tänav, Lasteaia tänav, Rootsi tänav ja Põik tänav,” rääkis Maripuu eile pärastlõunal ja kinnitas, et lume äravedu jätkub ka järgnevatel öödel.

Ööl vastu 21. jaanuari on lume äravedu plaanis Tolli tänavalt, Pikalt tänavalt, Sepa tänavalt, SÜG-i ümbrusest ja Abaja tänavalt. “Võimaluse korral võiks sel ajal nende tänavate äärde ööseks mitte parkida,” soovitas Maripuu.

Kui palju Kuressaarest lund juba välja veetud on, selle kohta ülevaadet esialgu ei ole. “Saab vaid nentida, et seda on veetud juba päris palju,” muigas Maripuu.

Lumekoristusele kuluvat raha on sel talvel veel liiga vara kokku lugeda. Eelnevad talved näitavad, et vähese lumega talvel on lumekoristusele kulunud 30 000 eurot, aga 2010. aasta lumerohke talv võttis Maripuu sõnul linnaeelarvest 170 000 eurot.


Millal sahad tööle lähevad?

Lumekoristusega on otstarbekas alustada alles pärast lumesaju (ja tuisu) lõppu, sest vastasel korral on tööst kasu vaid lühikest aega. Korraga töötab 17–23 masinat ja ühekordne lumekoristus läheb linnale maksma orienteeruvalt kuni 8000 eurot. Lumelükkamise nn tsükli pikkus on 6–8 tundi.

Esmajärjekorras lükatakse puhtaks peatänavad ja paralleelselt alustatakse lumekoristust ka väiksematel tänavatel. Prioriteetsed on haigla, koolide ja lasteaedade ümbrus ning tänavad, mida mööda liiguvad liinibussid. Seejärel jõutakse aedlinna ja tupiktänavateni. Kahjuks segavad mõnel pool lumekoristust parkivad autod. Palume mõistvat suhtumist!

 Kristiina Maripuu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 241 korda, sh täna 1)