KURESSAARE AMETIKOOL: Ametikooli juba sel talvel õppima – miks mitte?!

Sel talvel pakume sisseastumiseks mitmekesist erialavalikut. On võimalik tulla end täiendama töö kõrvalt või õppida täiesti uus eriala, mis ammu mõttes olnud, kuid millegipärast veel teostamata.

Juuksur, õpiajaga 1,5 aastat: erialaõpe toimub kooli kaasaegsete vahenditega juuksurisalongis. Juhendajateks oma ala tugevad tegijad, lisaks saab parimad teadmised ka eriala täiendavates teemades. Juuksuriõppe õpilastel on võimalik osaleda koolitustel väljaspool kooli, andes hea võimaluse jälgida, kuidas oma ala professionaalid uusi töövõtteid ja – vahendeid kasutavad.

Õpilased osalevad ka vabariiklikel kutsevõistlustel ning soovi korral käivad praktikal välisriikides. Õpe saab toimuma kas päevases või tsükliõppevormis, vastavalt sisseastujate soovile.

CNC töötlemiskeskuse operaator, õpiajaga 6 kuud (päevaõpe): eriala lõpetanu omandab teadmised ja oskused töötamiseks arvutijuhitavatel töötlemiskeskustel mööbli- ja puiduettevõtetes.

Pagar, õpiajaga 1 aasta (tsükliõpe): õpitakse pagaritoodete valmistamist, pakendamist, turustamist ja hinna kalkuleerimist. Rakendus erialale on äärmiselt lai: töö pagaritöökodades, leivatööstustes, toitlustusettevõtetes. Saate piisavalt teadmisi, et kasvõi oma pagariäri avada!

Praktikajuhendaja hooldusasutuses, õpiajaga 6 kuud (tsükliõpe): siia jätkuõppesse oodatakse inimesi, kes soovivad hoolekandeasutuses tegutseda praktikale tulnute juhendajana või uute töötajate mentorina.

Nagu sotsiaalvaldkonna juhtõpetaja Kai Rannastu ütleb, “sõltub praktikast, sh selle juhendajast väga palju see, kas õppija läheb antud valdkonda tööle või mitte”.

Toitlustuskorraldus, õpiajaga 1 aastat (tsükliõpe): õppima asujad peavad olema lõpetanud koka, toitlustusteeninduse või muu toitlustusega seotud eriala ja omama kaheaastast töökogemust. Eriala valmistab ette vahetuse vanemaid ning peakokkasid.

Ärikorralduse spetsialist, õpiajaga 1,5 aastat (tsükliõpe): siin võtame õppijaid vastu vaid vabanenud õppekohtadele. Õppurid saavad mitmekesised majandus- ja juhtimisalased teadmised, et töötada äriorganisatsiooni keskastmejuhina.

Anneli Kikkas

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 322 korda, sh täna 1)