GALERII: Parim turismiarendaja 2015 on Saaremaa muuseum

MARGUS MULD

MARGUS MULD

15.01.2016_turismitegijad_2015_G_tambet-59

Fotod: Tambet Allik

Kuressaares Meedla kojas kogunesid eile õhtul Saare maakonna turismitegijad, et välja anda järjekordsed turismitunnustused. Ühtekokku kuulutati välja kolm tiitlisaajat.

Parim turismiarendaja tiitel otsustati seekord anda Saaremaa muuseumile. Seda seepärast, et muuseum on Saaremaad külastavatele turistidele teinud selgeks, et meil on ajalugu, mis väärib tutvustamist.

Muuseum areneb hoogsalt, hoolib turistidest ja maakonna elanikest. Kuressaare linnust  teatakse kui Saare maakonna suurimat vaatamisväärsust, mis pakub põnevust igale vanusele. Eelmisel aastal tähistas muuseum märkimisväärset sünnipäeva, mille auks korraldati rida eriüritusi. Kuressaare linnuses tegutsev Saaremaa muuseum on oma 150-aastase ajalooga üks Lääne-Eesti vanematest muuseumidest.

Suurima kingituse tegi Saaremaa muuseum oma sünnipäeva puhul endale ise. 2015. aastal jõudis lõpule muuseumi üks suuremaid projekte läbi aegade – “Kuressaare kindluse kui turismiobjekti arendamine”.

Selle raames loodi kaks uut püsinäitust: “Saaremaa aastail 1950–1994” ja 1941. aasta kommunistlikku massimõrva ja terrorit käsitlev väljapanek. Projekti kõige mahukam osa on Kuressaare kindluse bastionaalse vööndi konserveerimine ja restaureerimine, mille käigus said lossivallid tagasi oma ajaloolise väljanägemise.

Parimaks turismiettevõtteks tunnistati Grand Rose’i spaahotell, kus on ligi kümneaastase tegutsemise vältel pakutud vaid kõrgekvaliteedilist teenust ja ettevõte on pidevalt arenenud, et täita klientide kasvavaid nõudmisi ja unistusi. Sellega on nad žürii kinnitusel loonud uue kvaliteedi meie spaamaastikul. Žürii tõi Grand Rose’i puhul välja sedagi, et eksklusiivne, laiendatud saunavaliku ja -teenustega saunakeskus pakub saarlastele ja külastajaile unikaalset külastuselamust. Romantilise interjööriga hotellis on ühildatud uus ja vana stiil, kogu majas on läbivaks sümboliks roos.

uudis Tourest 2013

Parim turismiasjaline Saare maakonnas on aga Angla pärandkultuurikeskuse perenaine Anu Noor (fotol), väga ettevõtlik, alati rõõmsameelne ja hea huumorimeelega inimene, kes rohkearvuliste ürituste korraldamise kaudu arendab maaturismi, hoiab elus ja propageerib pärandkultuuri traditsioone. Anu Noor valdab mitmeid võõrkeeli – tema jaoks ei ole probleem minna vene keelelt sujuvalt üle näiteks soome keelele. Tal on suur süda – peale pühendumuse tööle armastab ta väga loomi.

Žüriisse kuulusid peale Saare maavanema Kaido Kaasiku ka esindajad turismiinfokeskusest, saarte turismiarenduskeskusest, SA-st Saaremaa Turism, Saarte koostöökogust, Kuressaare ametikoolist ja TTÜ Kuressaare kolledžist.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 917 korda, sh täna 1)