Eelkool ei taga pääsu soovitud õppeasutusse (8)

KOLM ON VÕIMALIK: Teatavate ümberkorraldustega on Saaremaa ühisgümnaasiumi direktori Viljar Aro sõnul ühel aastal võimalik avada ka kolm klassi. RAUL VINNI

KOLM ON VÕIMALIK: Teatavate ümberkorraldustega on Saaremaa ühisgümnaasiumi direktori Viljar Aro sõnul ühel aastal võimalik avada ka kolm klassi.
RAUL VINNI

Ühe või teise õppeasutuse eelkoolis käimine ei taga lapse pääsemist soovitud kooli esimesse klassi.                         

Kuressaare gümnaasiumi ja Saaremaa ühisgümnaasiumi eelkoolis käib praegu üle 190 lapse, mis on kolmandiku jagu rohkem, kui kumbki kool saab sügisel vastu võtta.

Kuressaare gümnaasiumi (KG) õppealajuhataja Anu Saabas tõi kooli hoolekogu detsembrikuisel koosolekul välja tõsiasja, et kõik AB-koolis käivad 112 last oleksid sel aastal potentsiaalsed KG õpilased, vastu aga võetakse ruumipuudusel vaid kolm klassikomplekti, igas neist 24 õpilast ehk kokku 72 last. Mis tähendab, et 40 last ehk üks kolmandik praegustest AB-kooli õpilastest ei pruugi KG-sse pääseda.

Saabas nentis, et mis sügisel tegelikult saab, on koolil seni teadmata, kuna linnavalitsus ei ole veel kehtestanud, mitu esimest klassi linna igas koolis luuakse. Samas märkis ta, et AB-kooli õpilased pole kohustatud KG-sse minema ega oma ka eelist selle kooli õpilaseks saamisel.

KG-ga sarnane on olukord ka Saaremaa ühisgümnaasiumis, kus eelkoolis käib 80 last. SÜG-i direktor Viljar Aro märkis, et osa eelkooli lastest ei plaani tingimata SÜG-i tulla, vaid tutvuvad koolisüsteemiga.

SÜG-is kaks klassi

Samas on kool tavaliselt võtnud kaks esimest klassi koguarvuga 48–52 õpilast, SÜG-i eelkoolis ei ole neist käinud vaid mõni üksik. Ehk siis siingi on praegu eelkoolis 30 last rohkem, kui kool tõenäoliselt vastu võtta saab.

“Teatavasti ei komplekteeri esimesi klasse mitte kool, vaid linnavalitsuse haridusosakond. Uute klasside arv sõltub eelkõige linnavalitsusest, tavaliselt oleme avanud kaks klassi. Meie kooli maht lihtsalt on kokku 27 klassikomplekti,” selgitas Aro.

Plaan küpseb

Teatavate ümberkorraldustega on direktori sõnul ühel aastal võimalik avada ka kolm klassi. “Meie õpilaskodu ruumes kasvab aga linna hariduslike erivajadustega laste (HEV) klasside hulk, ka järgmisel õppeaastal on esialgu plaanis avada seal üks uus esimene klass,” lisas ta.

Kuressaare Vanalinna kooli direktor Tõnu Erin märkis, et neil nn eelkooli veel ei ole, aga järgmiseks aastaks on mingi plaan küpsemas.

“Praegu oleme lasteaedadele korraldanud avatud uste päevi, veebruaris on tulemas perepäev ja kui lapsevanemad on oma valikud kooli osas ära teinud ja avaldused linnavalitsusele esitanud, siis on koolitulijatele kevadel veel teabepäev,” rääkis ta, lisades, et piisava arvu laste korral on kool valmis vastu võtma ja avama kaks esimest klassi.

2016/2017. õppeaasta 1. klassi vastuvõtu osas ei ole linnavalitsus otsust veel teinud, kuid tõenäoliselt on vaja avada kaheksa klassikomplekti, ütles linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu.

“Veel on vara öelda, milline tuleb klassikomplektide jaotus KG, SÜG-i ja Vanalinna kooli vahel, kuid koolikoht on kõikidele lastele kindlasti tagatud,” märkis ta.

Maripuu sõnul näeb kehtiv määrus ette, et järgmisel õppeaastal avatavate esimeste klasside arvu kooliti kinnitab Kuressaare linnavalitsus hiljemalt sama kalendriaasta 15. veebruariks. Klassikomplektide jaotusel lähtutakse koolide ruumivõimalustest.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 093 korda, sh täna 1)