EAS aitab ettevõtetel käiku vahetada

INDREK KAJU:Mõeldes Saaremaa peale, siis sobivad hästi väikelaevaehitus, puidutööstus, kus tegeletakse tootearendusega, samuti toiduainetööstus, kus valmistatakse uusi lõpptooteid.

INDREK KAJU: Mõeldes Saaremaa peale, siis sobivad hästi väikelaevaehitus, puidutööstus, kus tegeletakse tootearendusega, samuti toiduainetööstus, kus valmistatakse uusi lõpptooteid.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus avas eile ettevõtte arenguprogrammi, millega soovib suurendada nende ettevõtete arvu, kelle abil on Eestil järgmiste aastate jooksul välja pakkuda läbimurdelisi tehnoloogiaid, tooteid ja teenuseid.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir usub, et programmi tulemusena saab Eesti endale tugevaid eksportivaid ettevõtteid. “Pakume ettevõtjatele edukamaks arenguks väljundit, mis neil puudu on – aitame arendada toodet või teenust, leida sellele ostja ja siseneda eksporditurule,” selgitas Oviir. “Ilma ekspordita ju uut raha riiki ei tule, töökohti ei looda ja üldine rikkus ei kasva.”

Arenguprogramm on uus lähenemine ettevõtete toetamisele, kus hinnatakse ettevõtte olukorda ja vajadusel suunatakse konsultantide ja mentorite abil tähelepanu kitsaskohtadele, arengu- või tootearendusvõimalustele. Programmis osaledes paneb ettevõte kokku senisest ambitsioonikama ja pikemalt ette vaatava arenguplaani. Iga programmis osalev ettevõte peab tooma turule uusi tooteid ja teenuseid.

EAS-i juhatuse liige Indrek Kaju ütles Saarte Häälele, et uue programmiga toetavad nad ambitsioonikaid ettevõtteid, kel on tahtmist investeerida, kes soovivad kasvada ja tuua turule uusi tooteid-teenuseid. Alustavatele ettevõtetele see mõeldud ei ole. “Meil on selline lävendikriteerium, et kes tahab programmis osaleda, peab olema vähemalt kolm aastat tegutsenud ja tal peab olema vähemalt kaheksa töötajat,” märkis Kaju. Samuti on eelisseisus tööstus. “Mõeldes Saaremaa peale, siis sobivad hästi väikelaevaehitus, puidutööstus, kus tegeletakse tootearendusega, samuti toiduainetööstus, kus valmistatakse uusi lõpptooteid,” loetles Kaju. Tema sõnutsi ei saa nad toetada nt piimapulbri tootmist, aga uusi turule tulevaid piimatooteid küll. Toota tuleb midagi uut, et tekitada ettevõtte jaoks arenguhüpe.

Programmi eelarve on 73 000 000 eurot, millest I etapi eelarve on 20 500 000 eurot ning seda rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Programmis osalemiseks tuleb täita EAS-i kodulehel olev küsimustik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 271 korda, sh täna 1)