Uus sotsiaalmaja alustab (1)

ETTEVALMISTUSTÖÖD ON LÕPUSIRGEL: Monika Sarapuu, Kairit Lindmäe ja Helle Salong arutavad, kuidas uues sotsiaalmajas elu-olu kõige paremini korraldada. TAMBET ALLIK

ETTEVALMISTUSTÖÖD ON LÕPUSIRGEL: Monika Sarapuu, Kairit Lindmäe ja Helle Salong arutavad, kuidas uues sotsiaalmajas elu-olu kõige paremini korraldada.
TAMBET ALLIK

Sel nädalal alustab Kuressaares Pikal tänaval tööd linna uus sotsiaalmaja laste varjupaiga, peredele mõeldud sotsiaalkorterite ja häirenupukeskusega.

Eile andis linnavalitsus ruumid aastaks üle teenusepakkujale MTÜ-le Kuressaare Kristlik Diakooniapunkt.

Eile käisid hoones, mis oli pärast lastekodu väljakolimist kasutusel lasteaia asenduspinnana, remondijärgsed koristustööd ja mööbli kokkupanek.

Osa hoones asuvatest tubadest on mõeldud varjupaika vajavate laste majutamiseks, osa aga sotsiaalkorteriteks.

“Põhiliselt on need sotsiaalkorterid mõeldud lastega peredele – majanduslikult raskes olukorras inimestele, kes ei suuda ise oma kodu eest maksta ning kel oleks ehk vaja täiendavat toetamist,” rääkis linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Kairit Lindmäe.

Esimesed pered kolivad uude sotsiaalmajja juba sel nädalal. Lindmäe andmeil on tulijaid nii Sikassaares Voolu tänaval asuvast sotsiaalmajast kui ka Kopli tänaval asuvast tugikodust.

“Tähtajatu uues sotsiaalmajas elamine ei ole, pigem näeme, et need pered liiguvad oma eluga edasi ja nende toimetulek paraneb,” lausus Kairit Lindmäe.

Mis saab siis, kui Pikal tänaval asuvast laste varjupaigast soovivad ulualust nii ema kui ka lapsed? “Kui nad tulevad siia majja, siis võtame nad siin vastu,” ütles Lindmäe.

Ühe perenaisena tööle hakkava Helle Salongi sõnul on tema ülesanne varjupaiga laste ja sotsiaalmaja elanike toetamine ja nõustamine.

“Püüan neid aidata ka võimalike probleemide lahendamisel, näiteks töö leidmisel,” rääkis Salong. “Samuti jälgin, et üür oleks makstud õigeaegselt.”

Viimane on Salongi hinnangul suhteliselt väike – maksimaalselt 2 eurot ruutmeeter, lisaks raha vee kasutamise ning kütte ja elektri eest.


Naiste varjupaiga jätkamine selgub veebruaris

Kas Kuressaare Laurentiuse kogudus jätkab naiste varjupaigateenuse osutamisega, sõltub Pärnu naiste varjupaiga edust riigihankel.

“Osaleme riigihankes tinglikult Pärnu naiste varjupaiga kaudu,” selgitas praegu Lauritsa varjupaika pidava koguduse õpetaja Anti Toplaan. “Juhul kui Pärnu naiste varjupaik saab lepingulise mahu, on sinna planeeritud ka üks jagatud töökoht korteripinnaga Kuressaares. Meie valmisolek tegutseda on olemas ja on arvestatud kogu Saaremaa peale.”

Toplaane sõnul ei hakataks teenust pakkuma siiski Lauritsas, kuna sealsed ruumid oleksid vaid naiste varjupaiga jaoks pisut liiga suured. Kus varjupaik asuma hakkaks, ei ole praeguseks veel selge.

Varjupaigateenusega jätkamine selgub Toplaane andmeil veebruaris, varjupaik ise aga hakkaks tööle ehk märtsist. “Kogu telefoninõustamine ja varjupaigateenuse oskusteave tuleks aga Pärnu kaudu,” märkis Toplaan.

Linnavalitsus pikendas EELK Kuressaare Laurentiuse koguduse naiste ja laste varjupaigaga Laurits lepingut jaanuari lõpuni. “Selle kuu lõpuni pakume kõiki teenuseid Lauritsas, nii nagu seni, sest Pika tänava maja ei ole veel täies mahus käivitunud,” kinnitas Toplaan, kes on ka uue sotsiaalmaja teenuste osutaja, MTÜ Kuressaare Kristlik Diakooniapunkt juhatuse esimees. “Pärast jaanuari lõppu ja enne naiste varjupaiga alustamist uues kohas saavad hädalised ajutise lahendusena abi Pika tänava sotsiaalmajast.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 583 korda, sh täna 1)