Saaremaa narkomaanidele veel SMS-e ei saadeta

Põhja politseiprefektuuri paari päeva tagune lubadus hakata piirama n-ö pühapäevanarkomaane esialgu Saaremaale sellisel kujul ei laiene.

Nimelt hakkab Põhja prefektuur saatma narkomaanidele SMS-e, andmaks teada, et nad on paljastatud.

Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar ütles, et politseil tuleb igatahes jätkata tööd narkootikumidega seotud süütegude ennetamiseks. Seda eriti noorte seas.

2014. aastal 4., 6., 8. ja 12. klasside õpilaste hulgas läbi viidud AS-i Emor uuring riskikäitumise teadlikkusest tõi välja selle, et narkootikume on Saaremaal tarvitanud 24% küsitlusele vastanutest. Küsitluses osales Saaremaalt 182 õpilast. “Politsei jaoks on see selge signaal, et selle teemaga tuleb kogukonnas tegeleda,” kinnitas Antsaar.

Narkootikumide tarvitamisega seotud riskidealase teadlikkuse tõstmiseks korraldab politsei 20. jaanuaril konverentsi. Selle sihtgrupp on nii noored kui ka lapsevanemad.

2015. aastal registreeris politsei Saaremaal 17 narkootikumidega seotud kuritegu. 2014. aastal oli neid 14. Väärtegusid registreeriti mullu 19, 2014. aastal oli neid 24. Alaealiste osalusel toime pandud narkootikumidega seotud väärtegusid registreeriti kuus (2014. aastal oli neid kaks).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 429 korda, sh täna 1)