Ruhnu rahvamaja remonditud

Ruhnu rahvamaja remonditi regionaalsete investeeringute toetusprogrammi abiga.

Rahvamajale rajati abihoone koos kahe WC ja panipaigaga. Lisaks ühendati rahvamaja tsentraalse kanalisatsioonisüsteemiga ning rajati tagavaraväljapääs koos rõdu ja terrassiga.

Majja paigaldati õhksoojuspump ja sisustati köök koos integreeritud köögitehnikaga. Ümber tõsteti ka teise korruse kamin ja kahe korruse vahele ehitati tulekaitsesein ning parandati korstnat.

Tööde ja tehniliste seadmete kogumaksumus oli 32 546 eurot, toetuse suurus oli 27 664 eurot. Remondi tegi FIE Riho Keskpaik.

Ruhnu rahvamaja juhataja Kairi Lusti ütles Saarte Häälele, et kõik vajalikud tööd said tehtud. Erilist esiletõstmist väärib tema sõnul köögimööbel, mille töömees osaliselt ise kohapeal valmis meisterdas.

Lusti märkis, et seni pole rahvamajas ringid otseselt tegutsenud. Osaliselt tulenes see ka Ruhnu väikesest rahvaarvust. Nimelt pole saarel kuskilt võtta ringide juhendajaid. “Aga nüüd, kui meil remont on lõppenud, vaatame, kuidas edasi. Hakkame ilmselt võimlemisringi ise tegema,” lisas ta.

Ruhnu rahvamaja on Lusti sõnul tõeline rahva maja, kus käiakse koos riiklikke tähtpäevade puhul. Samuti saavad kohalikud maja kasutada näiteks sünnipäevade pidamiseks, kui on suuremat ruumi tarvis.

Lisaks korraldasid ruhnlased eelmise aasta novembris oma laulukonkursi Ruhnu Laulutäht 2015. “Lauluõpetaja õpetas lastele ja suurtelegi laulud selgeks,” sõnas Kairi Lusti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 302 korda, sh täna 1)