Kuriteod muutusid vägivaldsemaks

AASTA RÄNGIM: Septembris süütas noor mees Astes kortermaja ja läheb uuel aastal selle eest kohtu alla. Teda ähvardab eluaegne vangistus, sest ta mõrvas kaks inimest. IRINA MÄGI

AASTA RÄNGIM: Juulis süütas noor mees Astes kortermaja ja läheb uuel aastal selle eest kohtu alla. Teda ähvardab eluaegne vangistus, sest ta mõrvas kaks inimest.
IRINA MÄGI

Üldine kuritegevus lõppeval aastal küll vähenes, kuid oluliselt rohkem kriminaalmenetlusi alustati vägivallakuritegude uurimiseks.

2015. aastal alustati kriminaalmenetlust kokku 103 juhtumi uurimiseks (2014. a oli neid 72).

Kuritegude tagajärjel hukkus sel aastal kolm inimest, kaks inimest juulis Aste maja põlengus, üks inimene tapeti suvel Kuressaares. Aasta varem oli Saaremaal üks tapmine.

Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar tõi aastat kokku võttes esile, et Saaremaal ei juhtunud ühtegi surmaga lõppenud liiklusõnnetust.

“2014. aastal oli selliseid õnnetusi kolm, milles hukkus kolm inimest,” lisas ta.

  1. aastal registreeris politsei maakonnas 39 inimkannatanuga liiklusõnnetust, milles sai viga 51 inimest. Eelmisel aastal olid need arvud vastavalt 35 ja 42.

“Oluliselt kasvas liiklusõnnetuste arv, mille üks osapool oli jalgrattur,” tõdes Antsaar. Sääraseid õnnetusi oli 12 (2014. aastal viis).

Liiklejate liiklusohutuse tagamiseks kõrvaldas politsei liiklusest 206 alkoholijoobes mootorsõidukijuhti (2014. a 209).

Politsei tuvastas 827 kiiruseületajat (2014. a 576) ja 96 juhtimisõiguseta mootorsõidukijuhti (2014. a 99).

“Meie liikluskultuur ei ole muutunud, kuid järjest enam liiklejaid annab politseile teada võimalikest joobes juhtidest ja teistest liiklusnõuete rikkujatest,” nentis politseijuht.

Positiivsena tõi ta veel välja, et 2015. aastal ei juhtunud Saare maakonnas ühtegi raskete tagajärgedega mereõnnetust. 2014. aastal uppus maakonnas neli inimest.

Samuti vähenes registreeritud kuritegude koguarv 396-lt 356-le. Seda peamiselt varavastaste kuritegude arvelt.


Päästjatel oli töine aasta

Lääne päästekeskuse pressiesindaja Katariina Vaabeli sõnul toimus Saare maakonnas 2015. aastal 95 tulekahju, milles hukkus kolm inimest.

18 tulekahju oli eluhoonetes. Kulupõlenguid oli 25 ja metsapõlenguid kuus. Lisaks 20 prügi põlemise, lõkke või grilliga seotud väljakutset.

Tulekahjude peamised tekkepõhjused olid hooletu suitsetamine, hooletus seoses kütteseadmega ja tahma süttimine.

Loodusjõududest põhjustatud väljakutseid oli 39, demineerimise väljakutseid 122 ja liiklusõnnetustele reageeriti 33 korral. Mere või mõne muu veekoguga oli seotud seitse väljakutset.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 105 korda, sh täna 1)