Uus omanik loobus Mündi tänava veetorustikest (10)

Aastaid kestnud vaidlus Kudjape Mündi tänava avariiliste veetorustike üle sai veel ühe täkke peale, kui kohtuga määratud omanik need maha müüs ja ostja nendest loobus.

Vaidlus on kestnud selle üle, kes on torustike valdaja. Samal ajal on Mündi tänava elanikud sealsete vee- ja kanalisatsioonitorustikega väga kimpus.

Ühe viimase arenguna Lääne-Saare valla ja Jüri Riksi vaidluses otsustas kohus, et Mündi tänava avariilised veetorustikud kuuluvad Riksile.

Seejärel müüs Riks need Amantese õigusbüroole. Viimane on torustikke tasuta pakkunud nii Kuressaare Veevärgile kui ka Lääne-Saare vallale. Peremehetu ehitise hõivamise õigus ja kohustus on kohalikul omavalitsusel ja riigil, teatas õigusbüroo vallavalitsusele.

Lääne-Saare valla infotöötaja Merike Lipu ütles, et vallavalitsus teeb Amantese loobumisteate analüüsi ja otsustab siis, mida edasi teha.

Kuressaare Veevärgi juhatuse liige Aivar Sõrm laiutas vaid käsi: “Siin on tegemist sellise sasipuntraga, mille lahtiharutamise viisidest pole mul hetkel üldse arusaama.”

Sõrme sõnul Veevärk Mündi tänaval kindlasti toimetama ei hakka. “Enam-vähem korrektne lahendus trasside remondiks maksab suurusjärgus 100 000 eurot,” pakkus Sõrm. “Selge on see, et täna ligikaudu 15 majapidamise jaoks kokkuvõttes pole keegi valmis seda summat välja käima.”

Aivar Sõrm avaldas lootust, et ehk annab uus aasta arutust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 934 korda, sh täna 1)