Toasooja hind langeb (3)

Kütteõli odavnemine on Saaremaal kaasa toonud katlamajast müüdava soojusenergia hinna alanemise
Nii hakkab Kuressaare Soojuse Kuressaare võrgupiirkonnas müüdav soojusenergia maksma 1. jaanuarist praeguse 43,64 €/MWh asemel 42,08 €/MWh, mis koos käibemaksuga teeb 50,5 €/MWh. Orissaare alevikus, kus samuti kütab Kuressaare Soojus, maksab soojusenergia 50,5 €/MWh.

Soojusenergia hind alanes ka SW Energia köetavas Pärsama soojusvõrgus, kus soojusenergia müügihind on 1. detsembrist 60,62 €/MWh (ilma käibemaksuta) senise 68 euro asemel. Kaks aastat tagasi maksis soojusenergia Pärsama katlamajas aga 80 €/MWh. Seevastu hakkpuidul töötav Leisi keskuse katlamaja, mida haldab valla kommunaalamet, müüb soojusenergiat hinnaga 52 €/MWh. Leisi vallavalitsusel on plaanis ka Pärsama katlamaja puiduküttele viia.

Kõige kõrgem on soojusenergia hind Saare maakonnas Salmel, kus toasoe maksab ilma käibemaksuta 79,20 €/MWh. “Tõenäoliselt hakkab soojusenergia hind ka Salmel langema, aga Salme vallal on plaanis ehitada üldse uus
hakkpuidul töötav katlamaja,” ütles katlamaja opereeriva SW Energia piirkonnajuht Allan Aas. Sama ettevõtte opereeritavas Kärla soojusvõrgus on soojusenergia müügihind alates septembrist 59,90 €/MWh.

Kõige odavam soojusenergia hind Saare maakonnas on Liiva katlamajas, kus kohalik kommunaalamet küsib tarbijatelt vaid 47 €/MWh, mis on ühtlasi ka lõplik müügihind, sest Muhu kommunaalamet ei ole käibemaksukohuslane. Muhu kommunaalameti juhi Arvo Vaga sõnul piirduvad Liiva korterid praeguse soojalaine tingimustes kohati 50–60-euroste soojaarvetega, mis on oma kolmandiku võrra tavalistest väiksemad.

Kuressaare Soojuse juhatuse liige Jaan Mehik ütles, et tulenevalt ilmaoludest kujuneb ettevõtte toodangu läbimüük sel aastal viimase kümne aasta madalaimaks. Kuna kütet kulub vähe, siis on keeruline aeg kogu küttemajandusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 895 korda, sh täna 1)