Ruhnu vald jagas tunnustust (1)

Ruhnu vald tähistas pühapäeval rahvamajas pidulikult valla 24. sünnipäeva, kuulutati välja saare esimene aukodanik ja tunnustati valla jaoks palju teinud inimesi.

Väikesaare esimeseks aukodanikuks nimetas vallavolikogu ruhnurootslase Leif Strömfelti kauaaegse ruhnurootslaste ja Ruhnu elanike koostöö korraldamise eest. Ta on aidanud Ruhnule vahendada Rootsi abi ja aidanud korraldada omandisuhteid.

Aasta tegijaks kuulutati alaliselt Tartus elav, kuid juba poisikesest saati Ruhnuga seotud olnud Andres Keskpaik, kes lõppeval aastal viis rahvamaja vastavusse päästeameti nõuetega ning ehitas rahvamaja juurde kuuri ja välikäimlad. Lisaks oli Andresel ka palju muid toimetamisi. Hiljuti valmisid tal väljaüürimiseks mõeldud ait ja uhiuus suitsusaun.

Aastate töötegija tiitli pälvis kauaaegne Ruhnu lennujaama dispetšer Anne Mikson, kelle osavõtlik suhtumine on aidanud ruhnlaste jaoks leevendada lennureiside viibimisega seotud ebameeldivusi. Aastate ajaloouurija tiitli pälvis Kaarel Lauk, kelle Ruhnu minevikku käsitlevate kirjatükkidega on kursis ka kõik Ruhnu blogi lugejad.

Aasta muusikuks nimetati paar suve tagasi Taaralinnast saarele kolinud Kristi Treiman. Tartus poistekoore juhatanud Treiman jätkab õpetaja ja muusikapedagoogina Ruhnu põhikoolis. “Ta on niisuguse muusikaelu siin käima pannud, et meil isegi täiskasvanud mängivad juba viiulit,” lausus Ruhnu vallavanem Jaan Urvet.

Aasta sündmuseks valisid ruhnlased augustis toimunud kultuurifestivali RuhnuRahu, mida vallavanema sõnul võib üritusel üles astunud tippesinejate ja erilise publiku tõttu pidada lausa pealinna mõõtu vaimuürituseks.

Pidulikul üritusel lõppeva aasta kokku võtnud vallavanem Jaan Urvet kinnitas haldusreformi seaduse eelnõule viidates, et 24-aastaseks saanud Ruhnu vald jääb üsna kindlalt iseseisvaks. Vallavanema sõnul on valla iseseisvuse jätkumise taga eelkõige poolteise aasta pikkune igapäevane suhtlus ja kirjavahetus. “Ruhnu elu ei läheks suurvaldadega ühinedes põrmugi kvaliteetsemaks, vaid võib hoopis lahustuda ja Ruhnust võib saada suurvalla ametnike väljasõidusaar, täis mõtte- ja peoprügi,” sõnas Urvet.

2016. aastal algab Ruhnu põhikooli suurremont ja avatakse majakas, loodetavasti saab vald endale ka kütusehoidla ja uue päästepaadi. Tulemas on õpilaste pärimuspäevad, Ruhnu-Kihnu mängud ja taas ka RuhnuRahu festival.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 389 korda, sh täna 1)